Martin Vaculík sa stal kapitánom Gorzówa

0
510

Martin Vaculík má pre sezónu 2018 podpísané tri zmluvy v ligových súťažiach. Na Britských ostrovoch podpísal v tíme Leicester, v Poľsku predĺžil v Gorzówe a pre československú Extraligu bude jazdiť v SC Žarnovica. So všetkými klubmi ho spájajú rôzne aktivity, či povinnosti. So svojim poľským klubom Gorzówom strávil minulý týždeň na sústredení.

Na sústredení okrem fyzickej prípravy, rôznych aktivít a zoceľovaniu partie prebehla medzi jazdcami aj voľba svojho kapitána, ktorého funkciu v minulej sezóne plnil Przemyslaw Pawlicki, ktorý však odišiel do Grudziadzu. „Prebehlo to tak, že každý anonymne napísal na papierik meno toho, koho chce mať za kapitána. A veľkým prekvapením pre mňa bolo, že najviac hlasov som mal ja,“ v telefonickom rozhovore priblížil udalosť Martin. “ V podstate ide o formalitu, ale zároveň si uvedomujem, že je to pre mňa pozitívne ako ma vnímajú, veď kapitánom sa mohol stať hocikto,“ pokračoval Martin. Že tým hocikým mohol byť napríklad Krzysztof Kasprzak, či Bartosz Zmarzlik netreba ani hovoriť. Ide zakaždým o pretekára svetovej kvality. „Mojou funkciou bude podporovať a povzbudzovať chalanov v depe počas pretekov a pri úvodnom nástupe pred tribúnami privítať súpera odovzdaním vlajočky a podobne,“ zhrnul svoje povinnosti kapitána Martin Vaculík.

Slovenských fanúšikov môže tešiť, že túto čestnú funkciu dostal náš pretekár a ostáva dúfať, že tak ako ho vnímajú v Poľsku, aspoň trochu zaujme aj v slovenskom športe a médiách.

Verme,že Martinove výkony na dráhe si budú všímať aj slovenské médiá

Predchádzajúci článokŽarnovická súpiska na plochodrážnu Extraligu
Ďalší článokSlovenská plochá dráha sa vracia do svetovej tímovej súťaže!
mm
Predseda Speedway Clubu, dlhodobý autor článkov zo sveta plochej dráhy.