Žarnovických mladíkov čaká v Maďarsku tohtoročná premiéra

0
503

Sezóna 2021 sa už v niektorých krajinách rozbehla naplno, v niektorých rozpačito a vo väčšine ešte nezačala. V Maďarsku ju odštartuje už v túto sobotu spoločný šampionát Maďarska, Slovinska a Slovenska jednotlivcov. Na štarte nebudú chýbať ani naši chalani.

Maďarský Debrecen bude prvým zo štvorice organizátorov spoločného šampionátu, kde sa zídu pretekári z Maďarska, Slovinska, Slovenska, ale aj iných krajín, aby bojovali o body do konečného hodnotenia. Úzka spolupráca týchto troch krajín by mala dať o niečo viac príležitostí k jazdeniu aj pre našich pretekárov. A samozrejme bude tu možnosť vyjazdiť sa aj začínajúcim plochodrážnikom, ktorí väčšinou majú núdzu o preteky. V sobotu o 15.00 hodine všetko začne.

V štartovnej listine je päť Slovincov, keď svoju krátku kariéru ukončil Jernej Hriberšek. U Maďarov chýba meno Norberta Magosiho, naopak štartovka obsahuje dve mená začínajúcich pretekárov Uvegesa a Fuzesiho, ktorí si premiéru síce odkrútili už vlani, no počet ich pretekov sa dá spočítať na prstoch jednej ruky. Medzi favoritov možno zaradiť Matica Ivačiča, ktorý pred sezónou zamenil klubové farby Krška za Lendavu. Favoritom je určite aj Ondřej Smetana, ktorému dala svoje miesto Žarnovica, nakoľko je aj na ligovej súpiske nášho tímu. Boj o popredné umiestnenie sa čaká aj od Nicka Škorju, či veterána Štojsa. Veríme, že do boja o stupne víťazov prehovoria aj naši chlapci. O priebehu pretekov budeme podľa možnosti informovať vo facebookovej skupine SC Žarnovica.

Štartovná listina:

Maďarsko: Roland Kovács, Márk Bárány, Szabolcs Uveges, Richárd Fuzesi
Slovinsko: Matic Ivačič, Denis Štojs, Anže Grmek, Miran Praznik, Nick Škorja
Slovensko: Ján Mihálik, Jakub Valkovič, Rastislav Cíferský
Bulharsko: Milen Manev
Rumunsko: Andrei Popa
Česká republika: Ondřej Smetana

Predchádzajúci článokDo plochodrážneho neba odišiel dvojnásobný majster Slovenska
Ďalší článokV Maďarsku hrali prím Slovinci
mm
Predseda Speedway Clubu, dlhodobý autor článkov zo sveta plochej dráhy.