Žarnovicu čakajú jarné sústredenia

0
900

Začiatok sezóny sa aj vďaka prajnému počasiu blíži míľovými krokmi. Žarnovická plochá dráha je pripravená a zjazdná prakticky od polovice februára, pričom iba čakanie na nafukovacie mantinely majú za následok, že tréningy začnú v prvých dňoch marca. Do Žarnovice sa chystá najprv tím Martina Vaculíka z Gorzówa a potom Lublin so svojou mládežou.

Od 1. marca bude prebiehať sústredenie pretekárov extraligového Gorzówa. Ubytovaní budú vo Vyhniach, pričom prvé tri dni budú mať kondičné tréningy a od pondelku už budú krúžiť na našej dráhe. Tréningy sú plánované na dopoludnie približne od 10.00 do 12.00 hod a kratšie ešte popoludní približne okolo 14.00 hod. Časy sa môžu prispôsobiť počasiu. V pondelok, utorok a stredu budú na našej dráhe jazdiť pretekári ako Martin Vaculík, Szymon Woźniak, Anders Thomsen, Jakub Miśkowiak, Oskar Paluch, Oskar Fajfer, Michael West, Mathias Pollestad a ďalší. Je to veľká možnosť pre našich začiatočníkov zo Speedway Academy, ktorí budú mať možnosť trénovať s hviezdami. Sústredenie bude viesť skúsený tréner a manažér Stanislaw Chomski a so svojim klubom príde do Žarnovice aj prezident Gorzówa Waldemar Sadowski. V utorok po 11.00 hod. sa bude trénovať aj za prítomnosti televíznych kamier RTVS, Markízy a ďalších, pričom bude nasledovať tlačová konferencia s Martinom Vaculíkom a mal by byť predstavený aj tím SC Žarnovica pre českú Extraligu.

Od piatku bude zase prebiehať sústredenia mládežníckeho tímu Lublina, ktorý tu bude aj v sobotu a podľa okolností aj nedeľu.

Sme radi, že naše partnerské kluby prídu medzi nás a opäť sa budú plánovať spoločné akcie a spolupráca do sezóny. Bude to skvelá škola aj pre našich mladých zo Speedway Academy.

Z vlaňajšieho sústredenia

Predchádzajúci článokPráce na plochej dráhe v Žarnovici sú v plnom prúde
Ďalší článokMáme nové nafukovacie mantinely
mm
Predseda Speedway Clubu, dlhodobý autor článkov zo sveta plochej dráhy.