Ani bojovný výkon nestačil v Kopřivnici na stupne víťazov

0
351

Tretím kolom v Kopřivnici pokračoval Pohár priateľstva v sobotu 15. septembra. Na netypicky dlhej dráhe sa rozhoreli súboje štyroch tímov, pričom každý mal na začiatku reálnu šancu nielen vyhrať preteky, ale dostať sa aj do čela celej súťaže.

Kopřivnická dráha sedela nielen domácim Čechom reprezentujúcim farby Prahy, ale prekvapujúco aj maďarským pretekárom doplneným Ukrajincom so slovenskou licenciou Andrijom Kobrinom. Práve tieto dva tímy zviedli súboj o víťazstvo až do poslednej jazdy. Ukrajinci spolu s našimi zase bojovali o tretie miesto. Obom tímom však chýbali pretekári, ktorí by mali dvojciferný bodový zisk. Fanúšikovia aj napriek tomu videli pekné súboje a poriadnu zápletku.

Z našich jazdcov sa podarilo vyhrať jazdu iba raz a to Michalovi Tomkovi, keď v ostrom súboji v desiatej jazde s Mielničukom nielen uspel, ale po vylúčení pre jeho pád v ďalšej zákrute, nemal prakticky v opakovanej jazde žiadny problém s Fazekasom a ani dvomi domácimi náhradníkmi. Michal nakoniec nazbieral aj najviac bodov z našich, keď ich mal na svojom konte osem. Štarty okrem desiatej jazdy väčšinou nemal najlepšie, no dokázal bojovnosťou predbiehať súperov ako napríklad v siedmej jazde, kde odštartoval posledný, no z výjazdu prvej zákruty sa prehnal nielen cez Ukrajinca Kovala, ale aj Čecha Hájeka. S nastaveniami svojho motocykla sa opäť pasoval David Pacalaj, ktorý síce predvádzal z našich najlepšie štarty, no potom často strácal pozície počas jazdy. Trochu mu však pomohla výmena motocykla, no aj tak to nebolo ešte stále to pravé orechové. Slabší deň si tentoraz vybral Milen Manev. Bulharský pretekár v slovenských službách priviezol na úvod dva body, no potom už nebodoval. Tri body získal pre tím Jakub Valkovič, pričom dvakrát to mohlo byť aj viac, no v šiestej jazde ho na mantinel zavrel Ukrajinec Koval a v šestnástej jazde bol síce lepší od Kovala, ale štyri kolá trvajúci súboj s Fazekasom, rozhodol pre seba maďarský pretekár, ktorý v niektorých jazdách pôsobil ako pokropený živou vodou. Janči Mihálik sa na dráhe predstavil dvakrát, no nebodoval.

Na záver pretekov sa išla jazda Memoriálu Michala Matulu, v ktorej štartoval aj Michal Tomka, avšak skončil štvrtý a na stupne víťazov tak nevystúpil.

Výsledky:

Nagyhalász 40 (Andrij Kobrin 13, Norbert Magosi 13, Roland Kovács 7, Dennis Fazekas 7)

Praha 36 (Michal Škurla 15, Petr Chlupáč 13, Filip Hájek 7, Daniel Klíma 1, Ondřej Smetana NS)

Rivne 24 (Stanislav Mielničuk 8, Marko Levišin 7, Vitalij Lysak 7, Vitalij Koval 2)

Žarnovica 19 (Michal Tomka 8, David Pacalaj 6, Jakub Valkovič 3, Milen Manev 2, Ján Mihálik 0)

Memoriál Michala Matulu:

1. Michal Škurla

2. Stanislav Mielničuk

3. Ondřej Smetana

4. Michal Tomka

5. Dennis Fazekas

Foto – Jiří Střalka

Predchádzajúci článokNa záver Extraligy opäť štvrté miesto
Ďalší článokPreteky s dramatickým priebehom vyhrala Praha
mm
Predseda Speedway Clubu, dlhodobý autor článkov zo sveta plochej dráhy.