Bin Ládin pomohol SC Žarnovica

0
1107

Pred Speedway Clubom Žarnovica je už dvanásta sezóna jeho existencie. Čas letí niekedy až príliš rýchlo. Sezóna za sezónou. Mení sa aj vybavenie na štadióne, vylepšuje sa zázemie pre fanúšikov, ale aj pre klub. Podobne je to aj so strojovým parkom.

71 pretekov a niekoľko sto tréningov za jedenásť rokov pripomína tie najlepšie roky žarnovickej plochej dráhy, ktoré prežívala v 80-tych rokoch uplynulého storočia. To všetko sa ale odrazilo aj na technike, ktorou sa zabezpečuje úprava dráhy, či výjazdy pretekárov do zahraničia, alebo propagácia podujatí. Vyše 20-ročná klubová Carvella, ktorá to so Speedway Clubom ťahá už od začiatku od Ukrajiny, cez Poľsko, Čechy, Maďarsko, Chorvátsko, Slovinsko, Nemecko, Rakúsko a tiež slúži nielen plochodrážnikom…. je povestná spoľahlivosťou, no už tiež potrebuje poriadny repas. Na nové auto klub peniaze nemá a tak sa musí opravovať to čo je. Našťastie ak občas chýbajú peniaze, nikdy nechýbajú ochotní ľudia.

„Klubová Caravella zimu trávi v autodielni Duo Ados nášho člena Františka Štefloviča, kde podstupuje väčší servis. Vzhľadom k vysokému nájazdu kilometrov motor potrebuje rozsiahlu opravu, čo je však neekonomické riešenie. Preto sme poprosili o pomoc nášho sympatizanta a kamaráta z Rakúska, aby našiel vhodného darcu motora a prevodovky v Rakúsku. Podarilo sa mu to a v uplynulých dňoch doviezol do Žarnovice VW T4 s identickým motorom, avšak s nábehom iba 200-tisíc km a plnou servisnou históriou po prvej majiteľke,“ vysvetlil Ing. Jakub Zliechovec. Tým sympatizantom je mechanik Tony Wannaseka, ktorý sa tiež občas odvezie na motorke na žarnovických tréningoch a jeho prezývka kvôli výzoru je Bin Ládin. A práve Franz alias Bin Ládin nielen auto našiel, vyplatil a doviezol, ale aj významnú časť jeho ceny zaplatil z vlastného vrecka ako príspevok do klubu. Aj touto cestou mu veľmi pekne ďakujeme.

Franz alias Bin Ládin
Predchádzajúci článokSC Žarnovica dostal ďalšie významné podujatie
Ďalší článokPlochodrážna motorka vrčala pod Tatrami a aj pri Martine
mm
Predseda Speedway Clubu, dlhodobý autor článkov zo sveta plochej dráhy.