Darujte 2% z dane žarnovickej plochej dráhe a poďte zadarmo na Medzinárodné majstrovstvá Slovenska

0
583

Plochá dráha v Žarnovici vďaka činnosti mnohých zapálencov združených v Speedway Clube Žarnovica napreduje tak, ako vo svojich najlepších rokoch a to uplynie tento rok od prvých pretekov už 67 rokov. Na činnosť však každoročne hľadá finančné zdroje a jedným takým je práve možnosť získania 2% z dane. A práve pre tento rok sa rozhodol klub odmeniť všetkých, ktorí pomôžu venovaním 2% z dane tým, že im za každé tlačivo daruje voľný vstup na prvé preteky sezóny – Medzinárodné majstrovstvá Slovenska 10. mája.

Náš klub sa opäť obracia na svojich fanúšikov s prosbou o pomoc pri zabezpečovaní sezóny po tejto stránke. Klub síce vykonáva prácu porovnateľnú s profesionálnymi plochodrážnymi klubmi zamestnávajúcimi nielen vedúcich činovníkov, trénerov ale aj ľudí starajúcich sa o dráhu, no funguje na amatérskej úrovni, keď členovia vykonávajú túto činnosť popri inom zamestnaní. Je preto náročné nielen organizovať, ale najmä finančne zabezpečovať podujatia, tréningy, podporu jazdcov a ďalšie veci spojené s fungovaním plochej dráhy v Žarnovici. Preto je vítaná každá pomoc, či už materiálna, finančná alebo brigádnická.

2% z dane sú už vlastne zaplatené peniaze, ktoré sa však môžu dostať ku konkrétnej organizácii a nemusia zostať štátu. Je len na každom z nás, či ich necháme tak alebo s nimi pomôžeme napríklad plochej dráhe v Žarnovici. Každý kto sa rozhodne dať ich na túto činnosť si môže tlačivo na vyplnenie stiahnuť na úvodnej stránke klubu pri kliknutí na ikonku o 2%, alebo si oň môže požiadať emailom, či si ho priamo vyzdvihnúť už vytlačené v predajni DeltaCom v Žarnovici.

Siahodlho rozpisovať celú činnosť nášho klubu, by bolo pre plochodrážneho fanúšika zbytočné, nakoľko sa o tom môže presviedčať pravidelne počas sezóny. No aspoň v skratke.

SC Žarnovica sa venuje:
– organizovaniu medzinárodných pretekov na plochej dráhe
– organizovaniu pravidelných tréningov
– výchove a náboru mladých talentov
– technickému a materiálnemu zabezpečovaniu juniorov a začínajúcich pretekárov
– zabezpečovaniu štartov slovenskej reprezentácie
– organizácii rôznych propagačných akcií v Žarnovici a okolitých mestách a obciach
– organizácii besied na školách
– organizácii Plochej dráhy detí
– zvelaďovaniu a starostlivosti o žarnovický plochodrážny ovál a depo

Toto všetko môže klub vykonávať sponzorom a fanúšikom. Jedným z finančných zdrojov sú aj 2% z dane. Rozhodnite sa darovať 2% z dane, ktoré ste za minulý rok zaplatili štátu a podporte plochodrážny život v Žarnovici.

Postup:
V priebehu marca je potrebné s tlačivom od zamestnávateľa vyplniť aj formulár, ktorý si môžete stiahnuť z našej stránky alebo si môžete vyzdvihnúť u členov SC Žarnovica, či oň požiadať emailom (martin.buri@gmail.comjakub.zliechovec@gmail.com). Tieto tlačivá (Vyhlásenie o poukázaní 2% z dane a Potvrdenie o zaplatení dane) je potrebné do 30.4. dať niektorému z členov SC, pričom po zhromaždení všetkých darcov, klub zanesie tlačivá na Daňový úrad. Každý kto tak urobí, dostane jeden voľný vstup na Medzinárodné majstrovstvá Slovenska.
 
Tlačivo si môžete stiahnuť kliknutím na banner na úvodnej stránke alebo tu

Predchádzajúci článokOdišla ikona Březolupskej plochej dráhy
Ďalší článokŽarnovickí plochodrážnici strávili víkend na bežkách
mm
Predseda Speedway Clubu, dlhodobý autor článkov zo sveta plochej dráhy.