Žarnovickí plochodrážnici strávili víkend na bežkách

0
585

Zimná príprava na sezónu 2020 je v plnom prúde aj u žarnovických plochodrážnikov. Každý z nich má svoj individuálny plán fyzickej prípravy, s ktorým je oboznámený aj klub. Počas uplynulého víkendu im Speedway Club Žarnovica umožnil absolvovať prípravu aj na bežkách. 

Každoročne absolvovali naši plochodrážnici zimné sústredenie na chate Kollárová. Tento rok došlo k zmene lokality a spôsobu prípravy. Tentoraz boli ubytovaní na chate v blízkych Vyhniach, kde mali nielen kondičný tréning, ale aj možnosť upevňovať kolektív, keď si napríklad museli aj sami variť :). V piatok popoludní nastupovali na sústredenie, ktoré začali večerným pobytom vo Vodnom raji. Sobotu ráno ich už čakal poriadny zaberák na bežkách. Keďže počasie tratiam v okolí Vyhní neprialo, cestovali na kremnickú Skalku. Inštruktorom im bol Peter Luptovský, veľký fanúšik žarnovickej plochej dráhy a zároveň skúsený tréner mládežníckych bežkárskych talentov vo Vyhniach. Popoludní ich opäť čakal teplý kúpeľ, poniektorých aj masáž a večer spoločné posedenie a rozhovory s vedením klubu. Nedeľné ráno ich opäť pristihlo na bežkách a po spoločnom obede už cesta domov. 

Záverom sa patrí poďakovať najmä trénerovi Jánovi Danielovi a Petrovi Luptovskému, ktorí boli pre chlapcov k dispozícii na úkor svojho voľného času a bez nároku na odmenu.

Predchádzajúci článokDarujte 2% z dane žarnovickej plochej dráhe a poďte zadarmo na Medzinárodné majstrovstvá Slovenska
Ďalší článokŽarnovická pretekárska základňa prechádza niekoľkými zmenami
mm
Predseda Speedway Clubu, dlhodobý autor článkov zo sveta plochej dráhy.