David Pacalaj je zranený

0
221

Nešťastie nechodí po horách, ale po ľuďoch, lepšie povedané po plochodrážnikoch. Presvedčil sa o tom aj ďalší z našich pretekárov – David Pacalaj. Ten štartoval v piatok večer na pretekoch v nemeckom Gustrowe, kde však jeho účinkovanie skončilo v jeho druhej jazde.

David si vyplnil krátku prestávku bez pretekov v našich končinách, pretekmi juniorov Pfingschallenge v nemeckom Gustrowe. Vo svojej prvej jazde nebodoval a v druhej mal pád spoločne s Austrálčanom Liamom Mayom. Obaja ukončili preteky predčasne, kým Austrálčan musel byť prevezený do nemocnice, David po ošetrení cestoval naspäť na Slovensko. Do Žarnovice dorazil v sobotu krátko pred obedom a namiesto pôvodného plánu, pomoci pri organizácii Kvalifikácie do GP, musel absolvovať vyšetrenie v nemocnici v Banskej Bystrici, kde mu zistili poškodené väzivá a šľachy v členku ľavej nohy. Našťastie sa nepotvrdila zlomenina, ale až dôkladnejšie vyšetrenia odborníkmi v pondelok ukážu vážnosť a rozsah zranenia. „Davidko je celý nešťastný. Už ráta za aký čas sa čo najskôr znova dostane na motorku. Doktor hovoril, že prinajlepšom by to mohlo byť o mesiac. Uvidíme v pondelok,“ povedala k jeho stavu Davidova mama. „Aj teraz cez preteky musel ostať doma, no otvoril si okno na izbe, aby počul aspoň zvuk motoriek z pretekov,“ úsmevne zakončila rozprávanie.

Aj touto cestou držíme Davidovi palce, aby sa čím skôr dostal zo zranenia a dokázal v plnom zdraví opäť bojovať so svojimi súpermi na dráhe.

Predchádzajúci článokV Pardubiciach sme boli síce tretí, ale Extraligu stále vedieme
Ďalší článokŽarnovica bola svedkom strhujúcich súbojov špičkových plochodrážnikov
mm
Predseda Speedway Clubu, dlhodobý autor článkov zo sveta plochej dráhy.