David Pacalaj mával v Prahe zo stupňov víťazov

0
368

V utorok večer pokračoval juniorský šampionát u našich západných susedov druhým kolom tentoraz na pražskej Markéte. Úderom 18.00 hodiny sa rozhoreli boje, do ktorých zasiahla aj štvorica žarnovických juniorov. Po vyliečení sa z choroby hral tentoraz slovenský prim David Pacalaj, ktorý sa výkonmi dostal až na stupne víťazov.

David Pacalaj, Jakub Valkovič, Ján Mihálik a Michal Danko cestovali do Prahy, aby bojovali so svojimi vrstovníkmi o body v MČR juniorov. Pokým posledne troch menovaných si mohli fanúšikovia nájsť hneď v hlavnej zostave na preteky, David si musel účasť vybojovať v kvalifikácii, nakoľko v úvodnom kole v Plzni chýbal pre chorobu.

„No bolo to dobre nakoľko ešte stále nie som úplne doliečený,“ začal správou cez messenger David Pacalaj. „Prvé jazdy som bol stuhnutý. Dlho som nejazdil. No potom to už bolo v pohode. Ku koncu sa mi jazdilo veľmi dobre a bolo to super. Teším sa už na Extraligu. Čo ma mrzí, že sme sa s Kvěchom stretli už v prvej jazde. Určite by to bolo zaujímavejšie, keby sa stretneme neskôr :-)“ uzavrel náš junior.

David po úvodnej prehre s Janom Kvěchom už nestratil ani bod, ale podobne sa darilo aj jeho súperovi a preto ostala pre nášho juniora „iba“ druhá priečka na stupňoch víťazov. Druhým najúspešnejším z našich bol Jakub Valkovič. Ten však vo svojej prvej jazde práve s Davidom a Kvěchom nabehol do pásky a bol vylúčený. Vylúčený pre pád a zastavenie jazdy bol aj vo svojej poslednej jazde a tak mu dve víťazstvá a jedno druhé miesto stačili len na siedmu pozíciu. Podobne dopadol aj Janči Mihálik, ktorý dve jazdy nedokončil kvôli poruche a pádu a vo zvyšných troch jazdách bol raz víťaz a dvakrát druhý. O poznanie menej sa oproti Plzni darilo tentoraz Michalovi Dankovi, ktorý so ziskom jedného bodu skončil pätnásty.

Výsledky:

1. Jan Kvěch, Praha 15

2. David Pacalaj, Žarnovica 14

3. Daniel Klíma, Praha 12+3

4. Patrik Mikel, Pardubice 12+2

5. Petr Chlupáč, Praha 11

6. Daniel Šilhán, Pardubice 9

7. Jakub Valkovič, Žarnovica 8

8. Ján Mihálik, Žarnovica 7

9. Jan Macek, Kopřivnice 7

10. Jarno De Vries, Holandsko 5

11. Milan Dobiáš, Chabařovice 5

12. Václav Kvěch, Plzeň 4

13. Pavel Čermák, Praha 3

14. František Klier, Divišov 3

15. Michal Danko, Žarnovica 1

16. Michal Baštecký, Praha 1

17. Pavel Kuchař, Praha 1

18. Romano Hummel, Holandsko 0

Predchádzajúci článokDiedenbergen videl nádherné preteky Pohára priateľstva
Ďalší článokInformácie k nedeľnej Extralige
mm
Predseda Speedway Clubu, dlhodobý autor článkov zo sveta plochej dráhy.