Informácie k nedeľnej Extralige

0
363

V nedeľu 19. mája pokračuje žarnovická plochodrážna sezóna druhými pretekmi v podaní Speedway Clubu Žarnovica. Sily si v rámci Extraligy zmerajú kvalitatívne vyrovnané celky Prahy, Pardubíc, Slaného a Žarnovice. Fanúšikovia sa môžu tešiť nielen na Martina Vaculíka, či českú plochodrážnu špičku, ale aj na kvalitné posily zo zahraničia, z ktorých viacerí už jazdili v seriáli Grand Prix.

V nedeľu úderom 15.00 hodiny sa rozhoria súboje v tento rok mimoriadne vyrovnanej Extralige aj na našom ovále. V prvom kole v Prahe zvíťazil prekvapujúco náš tím pred Slaným, Pardubicami a domácou Prahou. V Kopřivnici boli najlepšie zase Pardubice pred Prahou, Slaným a našim tímom. Poriadne turbulencie v priebežnom poradí sľubujú vyrovnané preteky a súboje o každý jeden bod. V stredu sa malo odjazdiť tretie kolo v Pardubiciach, avšak organizátori boli nútení skrz nepriaznivé počasia odvolať už v stredu ráno preteky.

Do Žarnovice avizujú manažéri jednotlivých celkov silné nasadenie. Avšak oficiálne súpisky na preteky budú poslané organizátorovi v rámci pravidiel až v sobotu najneskôr 24 hodín pred pretekmi. Dovtedy si musíme počkať na konkrétne mená.

Vstupné na preteky bude rovnaké ako vlani: 

Vstupné:

Dospelí – 7 eur

Študenti do 18 rokov – 5 eur

Dôchodcovia – 3 eurá

Deti do 10 rokov – zadarmo

Držitelia ZŤP preukazov – zadarmo

Bývalí pretekári – zadarmo

Počas pretekov bude samozrejme fungovať aj predaj suvenírov pre fanúšikov. V stánku pri vstupe na štadión bude možné nájsť nálepky, plagáty, puzzle, šálky, trúbky, DVD….

Brány štadióna budú otvorené od 10.30 hodiny, odkedy bude možné aj zakúpiť si vstupenky.

Tešíme sa na Vás.

Predchádzajúci článokDavid Pacalaj mával v Prahe zo stupňov víťazov
Ďalší článokPoznáme zostavy na nedeľnú Extraligu
mm
Predseda Speedway Clubu, dlhodobý autor článkov zo sveta plochej dráhy.