Dlhoroční sponzori pokračujú s nami

0
374

Sezóna 2020 je zatiaľ najväčšou výzvou pre Speedway Club Žarnovica, pre ktorý to bude zároveň jubilejná desiata sezóna. Prípravy na ňu sú už od októbra minulého roku v plnom prúde. V posledných týždňoch prebiehajú stretnutia s doterajšími sponzormi, pričom zatiaľ všetci oslovení prisľúbili podporu pre klub minimálne v rozsahu ako rok predtým.

Už od prelomu novembra a decembra prebiehajú rokovania s firmami, ktoré spolupracujú so Speedway Clubom Žarnovica dlhšie obdobie. Plochú dráhu v Žarnovici v sezóne 2020 podporia:

  • firma FUCHS, ktorá sa venuje výrobe, vývoju a predaju mazív/olejov a špecializovaných prípravkov pre použitie v priemysle, či v automobilizme. Ide o známeho sponzora plochej dráhy po celom svete. Firma FUCHS pomáha žarnovickej plochej dráhe tým, že dodáva pre našich pretekárov motorový olej, mazivá a čističe.
  • firma MITAS, ktorá sa venuje výrobe a predaju pneumatík, medzi inými aj tých plochodrážnych. Aj tu ide o tradičného sponzora nielen žarnovickej plochej dráhy, ale aj plochej dráhy v Českej republike, či jednotlivých jazdcov. Firma MITAS dodáva pre našich pretekárov určitý počet pneumatík, ktoré používajú pri štartoch v reprezentácii a ligových pretekoch.
  • firma DARO, ktorá sa venuje podnikaniu v dvoch oblastiach a to v kamiónovej preprave a v oblasti ubytovania – Hotel DARO. Ide o firmu dlhoročného fanúšika a sponzora žarnovickej plochej dráhy, ktorý stojí pri Speedway Clube od jeho začiatku.
  • firma IMPA, ktorá sa zaoberá autorizovaným predajom a servisom automobilov značky Škoda, Volkswagen, Audi a Hyundai. Konkrétne žarnovickú plochú dráhu už od vzniku SC podporuje IMPA Žiar nad Hronom, s.r.o.
  • firma Kamenárstvo Bartfay, ktorá sa zaoberá výrobou a montážou kuchynských a kúpeľňových pracovných dosiek, schodov, obkladov krbov, parapiet, všetko najmä z kameňa dovážaného z Talianska. Majiteľ firmy je fanúšikom a sponzorom nášho klubu od jeho vzniku a jeho otec, Ľudovít Bartfay, ktorý pôvodnú firmu zakladal, bol majster Slovenska na plochej dráhe z roku 1970.
  • firma DeltaCom, ktorá sa zaoberá predajom a servisom výpočtovej techniky a elektroniky, predajom kancelárskych potrieb. Jej majiteľ je zároveň zakladajúcim členom SC Žarnovica a veľkým fanúšikom plochej dráhy.
  • firma NFA Group, ktorá sa zaoberá sprostredkovaním finančných produktov v oblasti poisťovníctva, bankovníctva a finančných služieb. Táto firma sa stará o poistenie vozidiel SC Žarnovica a spolupracuje s klubom už tri sezóny.

Aj toto sú firmy, vďaka ktorým plochá dráha v Žarnovici stále funguje a rozvíja sa. V priebehu nasledujúcich dní budú pribúdať ďalšie. 

Aj touto cestou sa však chce klub obrátiť so žiadosťou o pomoc na svojich fanúšikov, ktorí by vedeli sprostredkovať, prípadne osloviť nového potenciálneho sponzora, aby kontaktovali členov klubu. Vopred ďakujeme.

Predchádzajúci článokŽarnovická pretekárska základňa prechádza niekoľkými zmenami
Ďalší článokPlochodrážnici s Martinom Vaculíkom stihli tri besedy za dopoludnie
mm
Predseda Speedway Clubu, dlhodobý autor článkov zo sveta plochej dráhy.