Žarnovická pretekárska základňa prechádza niekoľkými zmenami

0
560

V uplynulej sezóne reprezentovali žarnovickú plochú dráhu šiesti pretekári. Pre sezónu 2020 by sa ich počet nemal radikálne meniť, no predsa jedno známe meno odbudne a ďalšie nové pribudnú. Pre ligové súťaže sa však počíta najmä s domácimi pretekármi, pričom v medzinárodnej lige – Pohári priateľstva bude zostava vystužená aj zahraničnou posilou.

V sezóne 2020 sa minimálne v jej prvej polovici na dráhe neukáže stálica žarnovického tímu Michal Tomka. Pretekár, ktorý v minulom roku ukončil vek juniora, mal v sezóne 2017 ťažký úraz chrbta, ktorý poznačil jeho výkony aj v tej nasledujúcej. Keď sa už zdalo, že sezóna 2019 bude bez následkov zo spomínaného úrazu, prišla nešťastná posledná jazda počas Extraligy v Kopřivnici 8. mája, kde si pri páde zlomil pravú ruku v zápästí, pričom bol nutný aj operačný zákrok. Po troch mesiacoch sa síce na ovály vrátil, no zranenie ho naďalej limitovalo až sa nakoniec rozhodol vynechať sezónu 2020. Ako to s ním a plochodrážnou kariérou bude ďalej, ukáže až čas.

Z ostatných žarnovických pretekárov sa všetci pripravujú na sezónu 2020, pričom už avizovaným prírastkom bude 13-ročný Juraj Šuška, ktorý sa ako prvý slovenský plochodrážnik predstaví v súťažiach v nižších kubatúrach, keď plánuje štarty na pretekoch v Čechách na motocykli 250 ccm. Okrem neho by od začiatku sezóny mal naskočiť do ostrého kolotoča pretekov aj 20-ročný nováčik pochádzajúci z Malaciek Rastislav Cíferský. Počas sezóny môžu získať licenciu aj ďalší dvaja členovia Speedway Academy, či a kedy to bude záleží len od nich samotných, aké pokroky jazdy a ovládania motocykla urobia od začiatku sezóny. 

Predchádzajúci článokŽarnovickí plochodrážnici strávili víkend na bežkách
Ďalší článokDlhoroční sponzori pokračujú s nami
mm
Predseda Speedway Clubu, dlhodobý autor článkov zo sveta plochej dráhy.