Do Žarnovice povedie cesta cez Škótsko, Francúzsko, Nemecko a Taliansko

0
367

Najpríjemnejšou informáciou pre slovenského plochodrážneho fanúšika v poslednom týždni bola určite tá, že Žarnovica bude organizátorom Grand Prix Challenge. Preteky pretekov, kde ide o všetko, majú svoj dátum na druhý prázdninový víkend 11. júla 2020. Poznáme však už aj cestu do týchto pretekov pre hlavných protagonistov – pretekárov.

Samotná cesta do žarnovického Challenge bude mimoriadne náročná. Desiatky najlepších plochodrážnikov z celého sveta ju začnú najmä vo svojich krajinách. V Poľsku, Švédsku, Dánsku, USA o tom rozhodnú buď národné kvalifikácie, alebo rôzne iné preteky, z ktorých iba tí najlepší dostanú možnosť reprezentovať svoju krajinu. V ďalších krajinách ako Veľká Británia, Nemecko, Česká republika a podobne, o nasadení rozhodnú národné šampionáty. To potom na tých najlepších z jednotlivých krajín budú čakať ešte kvalifikačné kolá Kvalifikácie do GP.

23. mája prebehnú tri kvalifikačné kolá v škótskom Glasgowe, francúzskom Lamothe-Landerron, talianskom Terenzane a o dva dni aj v nemeckom Abensbergu, pričom si postup vybojujú vždy iba štyria najlepší. V prípade, že sa tak nepodarí slovenskému pretekárovi, bude mať jedno miesto garantované v Žarnovici a z jedného zo spomínaných štyroch kvalifikačných kôl postúpi iba trojica pretekárov. Žarnovicu tak čaká súboj najlepších z najlepších s garanciou štartu najlepšieho domáceho pretekára.

Predchádzajúci článokPlochá dráha zavítala opäť do Zvolena
Ďalší článokŽarnovica bude hostiť finále Európskeho pohára do 19 rokov!
mm
Predseda Speedway Clubu, dlhodobý autor článkov zo sveta plochej dráhy.