Žarnovica bude hostiť finále Európskeho pohára do 19 rokov!

0
435

Po skvelej správe spred vyše týždňa prichádza ďalšia v podobe pridelenia finálových pretekov Európskeho pohára do 19 rokov, ktorý Speedway Clubu Žarnovica odklepla komisia FIM Europe na svojom zasadaní v Ríme. Ide o rovnaké podujatie, aké hostil klub aj v uplynulej sezóne.

Dávno sú za nami časy, kedy si slovenskí fanúšikovia museli aj niekoľko rokov počkať na jedno podujatie európskeho alebo svetového významu. Od roku 2012 takéto podujatia organizuje Speedway Club Žarnovica každoročne a sezóna 2020 bude už štvrtá v poradí s dvomi takýmito pretekmi. Ide o prejav dlhodobo dobrých vzťahov so Svetovou motocyklovou federáciou (FIM) a jej európskou odnožou (FIME) a tiež to hovorí o ocenení práce amatérskych plochodrážnych zapálencov zo Žarnovice zo strany najväčších svetových autorít. 

V kalendári Speedway Clubu Žarnovica sú po poslednom víkende vyplnené už dve miesta. Okrem najvýznamnejších pretekov v histórii žarnovickej plochej dráhy Grand Prix Challenge, to bude v nedeľu 16. augusta finále Európskeho pohára do 19 rokov. Podobne ako v uplynulej sezóne aj tentoraz spoznáme v Žarnovici najmladšieho európskeho šampióna na klasickej plochej dráhe. 

Cesta do žarnovického finále, podobne ako vlani, povedie cez dve semifinále v českých Pardubiciach, z ktorých si zakaždým ôsmi najlepší jednotlivci vybojujú účasť do Žarnovice.

Predchádzajúci článokDo Žarnovice povedie cesta cez Škótsko, Francúzsko, Nemecko a Taliansko
Ďalší článokPozývame na Večer plochej dráhy s Martinom Vaculíkom
mm
Predseda Speedway Clubu, dlhodobý autor článkov zo sveta plochej dráhy.