Do Žarnovice príde trénovať trojnásobný majster sveta

0
1631

Žarnovická plochá dráha sa v posledných rokoch stáva obľúbenou jarnou tréningovou destináciou pre kluby a pretekárov zo zahraničia. Ako jedna z prvých v Európe mala aj tento rok pripravenú dráhu, čo si okrem domácich pretekárov vyskúšali aj kluby z Poľska. Začiatok nového týždňa privíta ďalších účastníkov jarného kempu, medzi ktorými nebudú chýbať ani štvornásobný a trojnásobný majstri sveta.

V pondelok, utorok a stredu, si dráhu v Žarnovici prenajal dánsky sponzor Martina Vaculíka Paw Kristensen. V jarnom kempe sa majú objaviť jazdci, ktorých podporuje. Najzaujímavejšie mená sú určite Nicki Pedersen (trojnásobný majster sveta), či Greg Hancock (4x majster sveta) v roli poradcu svojho krajana Luke Beckera. Okrem toho si našu dráhu vyskúša aj Oliver Švéd Berntzon, Dáni Nikolai Klindt, Klaus Vissing, Rene Bach, či Rasmus Jensen ale aj jazdci GP Jan Kvěch a Martin Vaculík.

Trénovať by sa malo každý deň medzi 10.00 až 16.00 hod., samozrejme s obedovou prestávkou medzi 13.00 až 14.00 hod. Pre fanúšikov je určite zaujímavá informácia, že Nicki Pedersen, ktorý zavíta na náš štadión prvýkrát, bude jazdiť v utorok a stredu.

Srdečne pozývame všetkých fanúšikov. Vstup voľný. Zároveň však chceme upozorniť, že vstup do depa bude iba pre jazdcov a ich tímy a organizátorov.

Predchádzajúci článokNa štartovnej listine prvých pretekov sa pracuje
Ďalší článokMajstri sveta zavítali do Žarnovice
mm
Predseda Speedway Clubu, dlhodobý autor článkov zo sveta plochej dráhy.