Na štartovnej listine prvých pretekov sa pracuje

0
1111

Medzinárodné majstrovstvá Slovenska, ktoré majú otvoriť v nedeľu 7. apríla žarnovickú plochodrážnu sezónu 2024 sa pomaly blížia. Aj práce na ich príprave sú v plnom prúde. Štartovná listina pretekov nadobúda prvé kontúry. Už je v nej aj meno nedávneho účastníka Grand Prix zo Švédska.

Z roka na rok sa počet pretekárov vo svete plochej dráhy zmenšuje. Krajiny, ktoré mali v minulých rokoch na našich pretekoch zastúpenie pravidelne, nemajú reprezentantov, alebo prinajmenšom nie v takej kvalite ako v minulosti. A tak aj medzi prvými menami z rôznych krajín, chýbajú zatiaľ tie tradičné.

Ďalším faktorom, s ktorým sa musia organizátori v Žarnovici popasovať je kvantum sparingov pred štartom dvoch poľských najvyšších líg a preteky majstrovstiev Poľska dvojíc. Mrzí najmä fakt, že sparing v rovnakom termíne ako sú žarnovické preteky má aj Gorzów s Wroclawou. Fanúšikovia sa však nemusia báť, 7. apríla by mali v Žarnovici vidieť Martina Vaculíka, ktorého klub uvoľnil. Ak by došlo k preloženiu sparingu, podobne ako vlani, SC Žarnovica bude do poslednej chvíle držať niekoľko miest pre pretekárov z oboch klubov, s ktorými sa už predbežne dohodol na možnosti štartu v Žarnovici. Nebudeme skrývať, veď kto by tu nechcel vidieť jazdcov ako Szymon Woźniak, Anders Thomsen a podobne.

Dnes už ale máme potvrdených niekoľko zaujímavých mien v štartovnej listine. Okrem Martina Vaculíka je zaiste lákadlom štart Švéda Olivera Berntzona, nielen majstra Švédska z roku 2022, ale hlavne pretekára Grand Prix 2021. Ďalším výborným pretekárom je určite aj skúsený 32-ročný rodák z Tarnówa, majster Argentíny 2015 a minulý rok veľké prekvapenie pardubickej Zlatej prilby, kde mu víťazstvo ušlo na poslednú chvíľu, Jakub Jamróg. Nad žarnovickým štadiónom by mala zaviať aj vlajka Austrálie. Na štarte sa dohodol Fraser Bowes, jeden z pretekárov Lublina. Ďalším Švédom v štartovnej listine je Emil Millberg. Domáce farby bude hájiť samozrejme aj Jakub Valkovič. Za Ukrajinu sa v Žarnovici predstaví Stanislav Mielničuk, ktorý sa vrátil na ovály na sklonku minulej sezóny a stihol vyhrať celý seriál MACEC Cup.

V jednaní je ešte približne 20 pretekárov, pričom s niektorými sú podmienky už dohodnuté, len sa čaká na podpis kontraktu. 7. apríla by tu nemali ešte chýbať pretekári z Dánska, Fínska, Rakúska, Nemecka, Lotyšska a samozrejme Českej republiky. V hre je napríklad aktuálny majster juniorov Austrálie, či niekto z jazdcov aktuálnej Grand Prix. Všetko však ukáže čas.

Už dnes si však môžete zakúpiť vstupenky v predpredaji: https://predpredaj.zoznam.sk/sk/listky/medzinarodne-majstrovstva-slovenska-2024-2024-04-07/

Predchádzajúci článokPlochá dráha zavítala opäť do Bratislavy
Ďalší článokDo Žarnovice príde trénovať trojnásobný majster sveta
mm
Predseda Speedway Clubu, dlhodobý autor článkov zo sveta plochej dráhy.