Extraliga pokračuje v sobotu v Kopřivnici

0
411

Československá Extraliga po pomalom začiatku sezóny rozbieha svoje kolá naplno. Ešte nedozneli poriadne motory v nedeľu v Žarnovici a už sa obracali zraky fanúšikov a pretekárov na ďalšie kolo v Kopřivnici. Dráha na Severnej Morave poskytne dočasné útočisko pre tím AK Markéta Praha, ktorého dráha bude prechádzať veľkou rekonštrukciou cez väčšinu sezóny.

Už v sobotu sa v Kopřivnici rozozvučia motory a fanúšikovia budú po druhom finálovom kole MČR jednotlivcov svedkami ďalších kvalitných pretekov sezóny 2018 – Extraligy. Termín mohol ohroziť ešte prípadný postup českej reprezentácie do finále Speedway of Nations, ktoré je naplánované na najbližší piatok a sobotu, no nakoľko našim západným susedom postup ušiel pomedzi prsty, na sobotnú Extraligu budú k dispozícii aj reprezentanti Josef Franc, Václav Milík a Václav Kvěch.

V Kopřivnici sa naposledy odjazdila Extraliga v roku 2001, kedy tu jedno kolo presunuli taktiež z Prahy. Početná divácka kulisa, ktorá je prítomná na väčšine kopřivnických pretekov sa môže tešiť nielen na spomínaných Franca a Milíka, ale aj ďalších najlepších českých pretekárov doplnených zahraničnými legionármi.

Žarnovický tím ide na severnú Moravu oslabený o Davida Pacalaja, ktorý si lieči angínu a Jána Mihálika, ktorého do Kopřivnice nepustili pracovné problémy jeho otca. Ján Daniel nebude mať k dispozícii ani Adriana Galu, ktorý musí byť k dispozícii na nedeľné ligové stretnutie v Gdańsku. Do Kopřivnice tak nasadzuje Michala Tomku, Jakuba Valkoviča, Martina Gavendu a Milena Maneva.

Začiatok pretekov je naplánovaný na 15.00 hodinu. Preteky môžu byť lákadlom aj pre slovenských fanúšikov, keďže sa ich zúčastňuje aj žarnovický tím a štadión je zo Žarnovice vzdialený iba okolo 200 kilometrov.

Predchádzajúci článokUž o mesiac nás čaká plochodrážny víkend
Ďalší článokRozbahnená dráha a súperi boli nad sily torza žarnovického tímu
mm
Predseda Speedway Clubu, dlhodobý autor článkov zo sveta plochej dráhy.