Už o mesiac nás čaká plochodrážny víkend

0
419

Žarnovická plochodrážna sezóna ide naplno. Speedway Club Žarnovica pripravuje už štvrté a piate podujatie sezóny. Obidva preteky nás čakajú v jeden víkend už o mesiac. Pôjde o preteky, ktoré rozhodnú o víťazoch dvoch šampionátov, jedného českého a jedného európskeho.

Práca SC Žarnovica bola ocenená FIM Europe tým, že mu bol pridelený Európsky pohár dvojíc do 19 rokov, ktorý je novou súťažou určenou pre mladých, talentovaných plochodrážnikov, ktorí by sa mali v budúcich rokoch prebojovať medzi svetovú plochodrážnu špičku. Práve preteky, v ktorých sa predstavia dvojice zo Švédska, Dánska, Poľska, Nemecka, Lotyšska, Českej republiky a Slovenska sú na programe v sobotu 7. júla o 15.00 hodine.

Na druhý deň bude Žarnovica prvýkrát svedkom korunovácie českého šampióna v MČR juniorských družstiev. Na štarte sa predstavia tí najlepší českí juniori a určite bude zaujímavé sledovať ich súboje s našimi odchovancami, ktorí aj na poslednej Extralige dokázali porážať aj tých najlepších českých rovesníkov. Aj v nedeľu sa preteky začínajú o 15.00 hodine.

Predchádzajúci článokŽarnovica videla pekné extraligové súboje
Ďalší článokExtraliga pokračuje v sobotu v Kopřivnici
mm
Predseda Speedway Clubu, dlhodobý autor článkov zo sveta plochej dráhy.