Extraligu začíname už v utorok v Prahe

0
287

Žarnovická plochá dráha sa zásluhou Speedway Clubu vrátila v minulom roku po vyše tridsiatich rokoch opäť do československej Extraligy. Najkvalitnejšia plochodrážna liga v akej Žarnovica štartovala je s účasťou Speedway Clubu aj túto sezónu. A práve prvé kolo súťaže nás čaká už v utorok na pražskej Markéte.

O účasti Žarnovice v československej Extralige rozhodol záujem našich pretekárov a preto je jasné, že jadro tímu, ktorý bude mať v utorok k dispozícii tréner a extraligový manažér Ján Daniel, je poskladané zo žarnovických odchovancov. Budú tak mať možnosť opäť výkonnostne rásť popri tom najlepšom čo česká plochá dráha ponúka. Po Medzinárodných majstrovstvách Slovenska urobil Ján Daniel nasadenie pre Prahu, kde nominoval Patrika Búriho, Davida Pacalaja a Jakuba Valkoviča. Vystužiť náš tím má ešte Ukrajinec so slovenskou licenciou Andrij Kobrin a Poliak Adrian Gala. Ten sa stal v nedeľu najlepším pretekárom stretnutia poľskej 1.ligy Lublin – Gniezno, keď zhromaždil 13 bodov a jeden bonus. Ostáva veriť, že sa mu podobne bude dariť aj v Prahe a že dôležité body pridajú aj ďalší naši pretekári.

Nahlásené zostavy:

AK Markéta Praha: Zdeněk Holub, Filip Hájek, Matěj Kús, Josef Franc, náhradník Jan Kvěch

AK 3ton Slaný: Eduard Krčmář, Martin Málek, Zdeněk Simota, Petr Chlupáč, náhradník Jakub Jamróg

AMK ZP Pardubice: Josef Novák, Václav Milík, Patryk Dudek, Hynek Štichauer, náhradník Jaroslav Petrák

SC Žarnovica: Patrik Búri, Andrij Kobrin, David Pacalaj, Jakub Valkovič, náhradník Adrian Gala

 

Predchádzajúci článokŠvédska hviezda zavíta na žarnovické preteky roka
Ďalší článokNa úvod síce štvrté miesto, ale s pekným výkonom našich odchovancov
mm
Predseda Speedway Clubu, dlhodobý autor článkov zo sveta plochej dráhy.