FIM podporila nákup nafukovacích mantinelov pre SC Žarnovica

0
898

Skvelá správa k nám do Žarnovice dorazila prednedávnom z anglického Liverpoolu. Viac než slávnostný galavečer s vyhlasovaním majstrov sveta motocyklových športov, nás zaujímala informácia o rozhodnutí podporiť SC Žarnovica významnou finančnou čiastkou na zakúpenie nafukovacích mantinelov.

FIM dlhodobo sleduje dianie aj na žarnovickej plochej dráhe, ktorá je okrem iného každoročne dejiskom pretekov majstrovstiev sveta, či Európy. Dobré meno, ktoré si za tie roky vyslúžil Speedway Club Žarnovica ako osvedčený organizátor, sa prejavilo viacerými úspešnými projektmi – žiadosťami na FIM. Pred dvomi rokmi to bola významná podpora Speedway Academy na zakúpenie novej techniky a vybavenia pre začínajúcich jazdcov a teraz to je zase úspešný projekt na zakúpenie nafukovacích mantinelov, ktoré sú potrebné pre organizáciu pretekov MS a ME na našej plochej dráhe. A tak vďaka podpore zo strany fanúšikov (zbierka), niektorých sponzorov a teraz aj FIM budú môcť byť do Žarnovice zakúpené nové nafukovacie mantinely. Viac nám už o tom povedal podpredseda klubu a viceprezident SMF Ing. Jakub Zliechovec, ktorý mal nastarosti rokovania s FIM.

„FIM – Svetová motocyklová federácia každoročne podporuje vybrané projekty motocyklových federácií. SMF vypracováva každý rok niekoľko projektov. Tak tomu bolo aj tento rok, jedným z projektov bol projekt na nákup APD. Pre Speedway Club Žarnovica to bolo kľúčové riešenie nákupu nových nafukovacích mantinelov. Aj preto som sa na GP v Toruni stretol s prezidentom FIM Europe a PZM, Michalom Sikorom, predsedom plochodrážnej komisie FIM Europe Piotrom Szymanskim a na záver aj s predsedom plochodráznej FIM komisie Armandom Castagnom, aby som s nimi riešil možnosti pomoci pri financovaní nákupu nových APD. Ďalšie stretnutie prebehlo počas rokovaní komisie FIME v Ríme, kde p.Michal Sikora sľúbil, že nám pomôže. Aj vďaka nemu, nám FIM schválila projekt na nákup nových nafukovacích mantinelov vo výške 30 000 EUR, za čo im veľmi pekne ďakujeme,“.

Predchádzajúci článokMáme kalendár pretekov SC Žarnovica 2024
Ďalší článokŽarnovická plochodrážna sezóna 2023 v skratke
mm
Predseda Speedway Clubu, dlhodobý autor článkov zo sveta plochej dráhy.