Hľadáme firmy a ľudí ochotných podporiť žarnovickú plochú dráhu

0
603

Sezóna 2023 sa nám pomaly blíži. Prípravy na ňu sú v plnom prúde aj v Speedway Clube Žarnovica. Kalendár pretekov je síce hotový, ale tým sa práca nekončí. Dôležitá je otázka finančného a materiálneho pokrytia celej sezóny a činnosti na žarnovickej plochej dráhe, o ktorej si môžete viac prečítať v článkoch na našej stránke.

Ako prvé sa začali riešiť projekty okolo dotácií. V sezóne 2023 končí životnosť nafukovacích mantinelov na našej dráhe a aby sme tu mohli vidieť kvalitných pretekárov na kvalitných pretekoch majstrovstiev sveta, či Európy, musíme zakúpiť nové, licencované. Ich cena sa však vyšplhala do závratnej takmer dvojnásobnej výšky oproti tej spred rokov, kedy boli kupované aktuálne nafukovacie mantinely. Cena okolo 100 000 eur, je takmer celý rozpočet, ktorý máva SC Žarnovica na celú sezónu. Preto už počas minulej sezóny začal klub jednania okolo ich zakúpenia. Z toho dôvodu musel vziať od mesta do dlhodobého nájmu dráhu aj s mantinelmi, aby mohol žiadať na nafukovacie mantinely dotácie. Prvý projekt bol odoslaný ešte na jeseň na výzvu podanú cez Banskobystrický kraj. Bohužiaľ zlá a neistá finančná situácia panujúca na celom Slovensku, spôsobila, že BBSK pozastavil všetky projekty a dotácie. Druhou možnosťou je Fond na podporu športu, kde takisto ide klub podať výzvu. Samozrejme sledujú sa aj ďalšie možnosti.

Čo sa týka ďalších projektov. Vypracovaná bola žiadosť na dotáciu od mesta Žarnovica, tiež na fungovanie klubu na Banskobystrický samosprávny kraj – poslancov. Projekty boli vypracované a poslané aj do Nadácie SPP, či Slovakia Travel. Bohužiaľ vyzerá to tak, že Ministerstvo školstva, vedy, výskumu a športu opäť nepodporí žiadne významné športové podujatie na Slovensku a opäť nepodá výzvy.

Veľkou ochotou pomôcť sa už niekoľko rokov prezentuje súčasný predseda (župan) BBSK Mgr. Ondrej Lunter. Aj vďaka nemu, sme mohli v Žarnovici zorganizovať pred dvomi rokmi Grand Prix Challenge a vlani Kvalifikáciu do GP. Veríme, že opäť zoberie záštitu nad tohtoročnou Kvalifikáciou do Grand Prix.

Jednania prebehli aj s predstaviteľmi mesta Žarnovica, s primátorkou Ing. Alenou Kazimírovou a viceprimátorom Mgr. Vladimírom Černákom, ktorí prisľúbili pomoc v rámci možností.

Našťastie sú tu ešte Krajská organizácia cestovného ruchu a Región Gron, ktorého aktívnym členom je už niekoľko rokov aj SC Žarnovica. Tieto inštitúcie plochú dráhu podporia aj v sezóne 2023. Rovnako je to aj s firmami ako IMPA Žiar nad Hronom, s.r.o., Autoservis Kovohron Nová Baňa, M-Bien s.r.o., Dužina.sk, Kamenárstvo Bartfay, Reštaurácia Dvor Lehôtka, Drevan, Andreatour cestovná agentúra, Antik, Lekáreň v Kocke. S ďalšími ešte prebiehajú a budú prebiehať jednania.

Pomocnú ruku podáva aj Broart – reklamná agentúra, ktorá s mimoriadnymi zľavami vykonáva takmer všetky grafické práce a práce spojené s tlačou a výrobou reklamných a propagačných materiálov. A samozrejme sú tu ešte ďalší nemenovaní jednotlivci, ktorí rôznym spôsobom prisľúbili pomoc aj v sezóne 2023.

V rámci možností podporuje plochú dráhu aj Slovenská motocyklová federácia. Veľkou pomocou sú aj darované 2% z dane, ktoré zbierajú nielen členovia klubu, ale aj naši fanúšikovia. A samozrejme podporou je aj platenie vstupného fanúšikmi na našich pretekoch. To je však veľmi závislé na návštevnosti, ktorá sa odvíja aj od počasia, o čom sme sa presvedčili minulú sezónu niekoľkokrát.

Aj touto cestou by sme chceli poprosiť našich fanúšikov a sympatizantov s pomocou pri zháňaní sponzorov, ale aj 2% z dane, aby sme mohli pokryť sezónu, počas ktorej si pripomenieme veľké výročie – 70 rokov plochej dráhy v Žarnovici. V prípade otázok, tipov, či nápadov nás kontaktujte na telefónnych číslach: 0911 174 457 (Martin Búri) alebo 0944 608 826 (Jakub Zliechovec); alebo emailových adresách: martin.buri@gmail.com a jakub.zliechovec@gmail.com.

Sponzorom vieme ponúknuť prezentáciu na štadióne počas pretekov (logo na ploche ihriska, banery na tribúne, depe, logo na stupňoch víťazov, na vestách pretekárov, v bulletinoch pretekov, na plagátoch a propagačných materiáloch, na letákoch, na webovej stránke a sociálnych sieťach, umiestnenie loga na mantineloch počas celého roka, hlásenie sponzora počas pretekov v rozhlase, promo článok a podobne. Vieme firmám a inštitúciám ponúknuť voľné vstupy na preteky pre zamestnancov, organizáciu rôznych akcií a ďalšie benefity. Taktiež môžu firmy propagovať svoju činnosť počas našich podujatí priamo na štadióne.

Ďakujeme!

Predchádzajúci článokUplynulo desať rokov čo nás opustil kamarát Matija
Ďalší článokNa štartovnej listine prvých pretekov sezóny sa už pracuje
mm
Predseda Speedway Clubu, dlhodobý autor článkov zo sveta plochej dráhy.