Na štartovnej listine prvých pretekov sezóny sa už pracuje

0
1169

Od prvých pretekov v Žarnovici nás delí poldruha mesiaca, no na štartovnej listine pretekov sa už intenzívne pracuje vyše týždňa. Medzinárodné majstrovstvá Slovenska spojené s 23. ročníkom Memoriálu Ladislava Eliáša budú mať nielen pestrú, ale aj kvalitnú štartovnú listinu.

Fanúšikovia sa môžu tešiť na nedeľu 2. apríla, kedy v Žarnovici zaburácajú prvýkrát plochodrážne motory v ostrom tempe. Na štarte sa zíde až 25 pretekárov z mnohých krajín. Jazdiť sa bude v päticiach a bojovať sa bude o účasť vo finálovej jazde. V nej pôjde o titul majstra Slovenska.

Ambíciou organizátorov je dať dokopy zaujímavú a pestrú štartovnú listinu. Konkurenciou sú však aj iné preteky, či už tímové sparingy v Poľsku, preteky v Nemecku alebo majstrovstvá Talianska. Aj napriek tomu je medzi jazdcami o naše preteky záujem. Oslovení boli zatiaľ hlavne jazdci z tých „ďalekých“ krajín. Záujem potvrdili už pretekári z Fínska, Švédska, Nórska, Dánska, Lotyšska. Oslovení boli aj reprezentanti Austrálie a USA, s ktorými zatiaľ prebiehajú jednania. Samozrejme sa ráta s účasťou aj pretekárov okolitých krajín ako Poľsko, Česká republika, Rakúsko, Maďarsko, Ukrajina, Slovinsko, Nemecko. Všetko by sa malo vyskladať v najbližších týždňoch. Jedno je však isté, bude sa na čo pozerať 😉

Jazdiť sa bude opäť v päticiach
Predchádzajúci článokHľadáme firmy a ľudí ochotných podporiť žarnovickú plochú dráhu
Ďalší článokZdeno Vaculík vlastní štyri tituly majstra Slovenska
mm
Predseda Speedway Clubu, dlhodobý autor článkov zo sveta plochej dráhy.