Poznáme zostavy na nedeľnú Extraligu

0
274

Nedeľné preteky Extraligy na našom ovále sa nezadržateľne blížia. Fanúšikovia, ktorí si na žarnovický štadión nachádzajú cestu pravidelne v hojnejšom počte, sú zvedaví na zostavy jednotlivých tímov. A práve vďaka výbornej spolupráci medzi manažérmi jednotlivých celkov, už dnes, takmer o deň skôr než je tomu v pravidlách, máme kompletné zostavy na nedeľné preteky.

Pri pohľade do zostáv jednotlivých tímov je jasné, že o oslabení môžu hovoriť Pardubice, kde im kvôli nedeľnému stretnutiu poľskej Ekstraligy vypadol Václav Milík. Aj napriek tomu však nechýba niekdajší účastník Grand Prix, poľský veterán Grzegorz Walasek, ktorý pred vyše týždňom, počas posledne odjazdenej Extraligy v Kopřivnici nenašiel premožiteľa. Zaujímavo skombinoval zostavu aj Milan Mach zo Slaného, ktorý bude mať silných Eduarda Krčmářa a Zdeňka Simotu. V jeho tíme nechýba ani žarnovickým klubom vypožičaný Jakub Valkvoič na pozícii juniora, ktorý má sezónu rozbehnutú v peknom štýle. Namiesto Jakuba Jamróga nastúpi Matic Ivačič, ktorý vie byť v Žarnovici poriadne rýchly a svojim dravým štýlom jazdy aj atraktívny pre fanúšikov. Pražská zostava ide v tradičnom nasadení, pričom netreba zabúdať, že síce obsahuje až dvoch juniorov Chlupáča a Kvěcha, ale ide o pretekárov, ktorí sú obdarení poriadnou dávkou talentu a tiež dokážu byť poriadne ťažkým súperom na dráhe pre hocikoho skúsenejšieho. Josef Franc je stálicou a garanciou kvality. Doplnia ho Ondřej Smetana a Michal Škurla.

Domáci tím nastúpi pod vedením Martina Vaculíka. Na pozícii juniora bude David Pacalaj a body sa očakávajú aj od Zdeňka Holuba, či minuloročného majstra ČR juniorov Filipa Hájeka. Ozdobou, ale najmä ťahúňom domáceho tímu by mala byť aj zahraničná akvizícia Dán Anders Thomsen, ktorý patrí medzi najväčšie dánske plochodrážne nádeje a jedného z najlepších jazdcov na svete mimo seriálu Grand Prix.

Zostavy:

SC Žarnovica (Martin Vaculík, Anders Thomsen, David Pacalaj, Zdeněk Holub, Filip Hájek)

AK 3ton Slaný (Eduard Krčmář, Zdeněk Suimota, Jakub Valkovič, Matic Ivačič)

AMK ZP Pardubice (Grzegorz Walasek, Hynek Štichauer, Patrik Mikel, Jaorlsav Petrák, Martin Gavenda)

AK Markéta Praha (Josef Franc, Jan Kvěch, Petr Chlupáč, Ondřej Smetana, Michal Škurla)

Predchádzajúci článokInformácie k nedeľnej Extralige
Ďalší článokŽarnovica porazila cestou za historickým úspechom súperov aj počasie
mm
Predseda Speedway Clubu, dlhodobý autor článkov zo sveta plochej dráhy.