Na žarnovickom štadióne prebiehajú prípravy vo veľkom

0
682

Štyri týždne nás delia od najväčšieho podujatia na žarnovickej plochej dráhe. Speedway Club Žarnovica začal s prípravami na podujatie už v minulom roku, potom však prišli protipandemické opatrenia, ktoré výrazne zasiahli aj do príprav. Neistota však zostávala aj po ich poľavení, veď nikto nedokázal garantovať ako to bude v auguste. Preto na rozdiel od minulého roka sa čakalo dá sa povedať, že do poslednej chvíle, veď čo robiť s tisíckami plagátov, letákov a ďalších propagačných vecí, ktoré sa aj tak musia zaplatiť. Neistota sa však čiastočne pominula a prípravy na štadióne sú v plnom prúde.

Ešte v júni prebehla na našej dráhe predinšpekcia vykonaná členom plochodrážnej komisie FIM Pavlom Ondrašíkom z Prahy. Ten si prešiel dráhu a zariadenia dopodrobna a vytkol nedostatky, ktoré je potrebné odstrániť, aby žarnovická dráha dostala licenciu FIM potrebnú pre organizáciu Grand Prix Challenge. O tej rozhodne člen komisie FIM, ktorý má na starosti dráhy Mick Bates z Veľkej Británie deň pred pretekmi. Časť vytknutých nedostatkov bola odstránená ešte pred prvými pretekmi sezóny na prelome júna a júla. Tento týždeň v pondelok, utorok a stredu sa zase pracovalo na dráhe, ktorá bola kompletne rozrýpaná, prekyprená, bol premiešaný materiál a následne premiestnený opäť na svoje miesto, uvalcovaný, šmykovaný….. Vo štvrtok a piatok boli zase vymenené zubom času poškodené mantinely, opravované gumy na rovinke na strane od depa, ktorá bola horšie na tom. Tam budú dokončovacie práce pokračovať ešte budúci týždeň. Medzi tým firma Rekostav kompletne prerobila a opravila kanály slúžiace na zavlažovanie ihriska, ktoré boli prepadnuté a v dezolátnom stave, pričom bol s nimi zakaždým problém pri predošlých inšpekciách. Popri tom prebiehalo natieranie vstupných brán a železných plotov okolo štadióna. Natierali sa vstupy aj na hlavnú tribúnu, tiež madlá, zábradlia na výjazde a zjazde z depa a časť konštrukcie mantinelov. Prebiehalo aj celkové čistenie priestorov na štadióne okolo dráhy. Momentálne prebieha aj kompletná výmena eletrických rozvádzačov, ktoré dal mestu sponzor SC Žarnovica a jeho člen pán Karol Farkaš. 

Okrem prác na štadióne samozrejme prebiehajú ďalšie prípravy podujatia. Či už rozbiehajúca propagácia, finančné zabezpečovanie podujatia, jednania so sponzormi, úradmi a inštitúciami, ministerstvami a podobne. Toto kvantum práce vykonávajú členovia a sympatizanti SC Žarnovica ako dobrovoľníci bez nároku na odmenu. Niektorí doslova trávia na štadióne každý deň. Kopec práce je už spravenej a veľa ešte pred nami. Veríme, že aj s pomocou šikovných rúk členov a sympatiznatov klubu, finančnou a materiálnou podporou sponzorov a materiálnou podporou zo strany mesta Žarnovica, všetko zvládneme a 21. augusta budeme všetci svedkami nielen pekných pretekov, ale aj dôstojnej kulisy pre toto podujatie.

Predchádzajúci článokInformácie ku Grand Prix Challenge
Ďalší článokŽarnovica sa môže tešiť na majstrov Európy
mm
Predseda Speedway Clubu, dlhodobý autor článkov zo sveta plochej dráhy.