Jakub Valkovič pomohol Lublinu k víťazstvu

0
894

Včera pokračovala U24 Extraliga svojim trinástym kolom. V Czestochowej videli diváci nielen súboj posledného s predposledným, ale aj opätovný návrat Jakuba Valkoviča do zostavy Lublina.

Po dvoch kolách, kedy sa náš pretekár nedostal do zostavy Lublinu, prišiel úspešný návrat v utorok. Predposledné kolo súťaže U24 priviedlo Lublin na dráhu Czestochowej. Jakub nezačal preteky najlepšie, keď v prvej jazde nebodoval. Vo svojej druhej jazde už bodoval, keď síce podľahol Ukrajincovi v czestochowských farbách Rozaljukovi, no za druhé miesto priviezol dva body. Rovnako skončil aj v ďalšej jazde, keď došiel druhý za plecami dánskeho Jeppesena. Aj ďalšiu spoločnú jazdu vyhral Jeppesen, za ktorým prišiel Mateusz Tudziez z Lublina a tretím bol Jakub, ktorý tak získal jeden bod a k tomu ešte bonusový bod. Aj v poslednej jazde získal Jakub bod, keď vyhral jeho tímový kolega Švéd Wahlqvist pred domácim Nórom Solom. V konečnom účtovaní vyhral Lublin a zapísal si tak tretie víťazstvo v sezóne.

Najbližšie kolo U24, ktoré bude zároveň posledným v tejto sezóne, sa odjazdí o dva týždne 16. augusta. Lublin privíta na svojej dráhe suseda z tabuľky Gorzów.

Výsledky:

Czestochowa 44 (Jonas Jeppesen 15, Kajetan Kupiec 11+2, Andrij Rozaljuk 6, Espen Sola 5+1, Szymon Wolski 4, Jakub Martyniak 3, Jakub Król 0)

Lublin 46 (Mateusz Tudziez 14, Antti Vuolas 10+2, Noel Wahlqvist 10+2, Jakub Valkovič 6+1, Sebastian Kossler 2+1, Fraser Bowes 2, Jan Rachubik 2)

Predchádzajúci článokAni dážď nezničil pekné preteky
Ďalší článokMedzinárodné majstrovstvá Slovenska majú náhradný termín
mm
Predseda Speedway Clubu, dlhodobý autor článkov zo sveta plochej dráhy.