Medzinárodné majstrovstvá Slovenska majú náhradný termín

0
2269

Nedeľný celodňový dážď skrížil plány SC Žarnovica na organizáciu Medzinárodných majstrovstiev Slovenska a Memoriálu Ladislava Eliáša. Kvôli jeho blahodárnym účinkom na všetko iné okrem plochej dráhy sa však nedá nadávať. Bolo ho treba ako soľ v povestnej rozprávke. Pomenil však plány a termíny SC Žarnovica.

Fanúšikovia o slovenský šampionát a s ním spojený Memoriál neprídu. No nebude v takej forme ako bol plánovaný. Z jednoduchého dôvodu. Hľadať voľný termín v súčasnosti je takmer nemožné. Všetky víkendy sú obsadzované pretekmi v zahraničí, najmä v Poľsku a do karát žarnovickej plochej dráhy nehrá ani fakt, že vlastník štadióna, ktorým je mesto Žarnovica, sa snaží sústrediť na štadión nielen futbalový a plochodrážny život, ale aj kultúrne podujatia, ktoré tým pádom berú víkendové termíny na prípadné náhradné termíny pre plochú dráhu. Tiež sa prihliadalo k tomu, že keď sa už mení termín, nech sa môže pretekov zúčastniť aj slovenská plochodrážna jednotka Martin Vaculík, ktorý je zranený a v najbližších týždňoch sa na dráhe neobjaví. K tomu treba pripočítať poriadny prievan v klubovej kase, ktorý spôsobilo víkendové počasie.

Z týchto dôvodov bolo na výborovej schôdzi SC Žarnovica rozhodnuté, že Medzinárodné majstrovstvá Slovenska a 22. ročník Memoriálu Ladislava Eliáša sa uskutočnia spoločne s pretekmi 1.ligy v nedeľu 9. októbra. Budú nadstavbovou časťou týchto pretekov. Pokým víťazom Memoriálu sa stane bodovo najlepší jednotlivec pretekov, o majstra Slovenska sa pôjdu nadstavbové preteky v podobe semifinálových jázd a finále. Netreba zabúdať, že okrem Prahy, Pardubíc a Kopřivnice sa 1. ligy zúčastňuje aj slovinské Krško. A tímy zvyknú stavať extraligové zostavy.

O titul bude mať šancu zabojovať aj Martin Vaculík
Predchádzajúci článokJakub Valkovič pomohol Lublinu k víťazstvu
Ďalší článokSpeedway Academy sa stále rozrastá
mm
Predseda Speedway Clubu, dlhodobý autor článkov zo sveta plochej dráhy.