Plochodrážne hviezdy uvidíme v Žarnovici už o necelé dva mesiace

0
994

Dni a mesiace doslova utekajú a spolu s tým sa približuje aj termín konania najvýznamnejších pretekov na žarnovickej plochej dráhe v sezóne 2022. Kvalifikácia do Grand Prix – majstrovstvá sveta, nás čaká už o necelé dva mesiace. Už dnes ale vieme niekoľko nových informácií.

Sobota 11. júna sa blíži. Prípravy na tento deň sú v plnom prúde aj dva mesiace vopred. Dokončujú sa grafiky letákov, plagátov, billboardov, tlačia sa banery, riešia sponzori, dolaďujú detaily, tvorí sa sprievodný kultúrny program a kopec ďalšej práce.

Tento týždeň boli potvrdené aj zvláštne ustanovenia na tieto preteky, ktoré obsahujú niekoľko dôležitých informácií. Už je potvrdené, že preteky bude rozhodovať poľský arbiter Piotr Lis, ktorý v Žarnovici rozhodoval finále Európskeho pohára do 19 rokov v roku 2019. Predsedom Jury bude Petr Moravec z Pardubíc. Riaditeľom pretekov domáci Krzysztof Cap z SC Žarnovica. Z SC Žarnovica bude aj delegát SMF Ing. Jakub Zliechovec a technickým FIM riaditeľom bude Nemec Joachim Milles, technickým FIM komisárom Ing Jozef Rolinec z SC Žarnovica a enviromentálnou FIM komisárkou Ing. Zuzana Zliechovcová.

Začiatok pretekov 11. júna je naplánovaný na 15.00 hod. Celé preteky bude naživo vysielať RTVS.

Tiež vieme, ktoré čísla bude mať ktorá federácia:

1 Veľká Británia

2 Švédsko

3 Veľká Británia

4 Slovinsko

5 Dánsko

6 Taliansko

7 USA

8 Česká republika

9 Nemecko

10 Lotyšsko

11 Švédsko

12 Česká republika

13 Slovensko

14 Fínsko

15 USA

16 Francúzsko

Náhradníci

17 Slovensko

18 Slovensko

V najbližších dňoch sa budeme postupne dozvedať aj to najdôležitejšie čo zaujíma všetkých fanúšikov, kto bude na našej dráhe štartovať. V Dánsku sa išla kvalifikácia pre majstrovstvá sveta a Európy, z ktorej najlepších pretekárov nasadí Hans Nielsen, dánsky manažér, do jednotlivých kôl. Isté meno je zatiaľ slovenského reprezentanta, ktorým nie je nikto iný ako Martin Vaculík. Pevne veríme, že sa mu vyhnú zranenia a uvidíme ho na štarte so špičkovými jazdcami aj v Žarnovici.

Fanúšikov určite bude zaujímať aj kde si zakúpia vstupenky. Aj tentoraz bude predaj prebiehať najprv cez internet, konkrétne cez www.predpredaj.sk a to už od 1. mája.

Predchádzajúci článokJakub Valkovič štartoval v Debrecene
Ďalší článokPoznáme prvé mená v štartovke Kvalifikácie Grand Prix!
mm
Predseda Speedway Clubu, dlhodobý autor článkov zo sveta plochej dráhy.