Kompletné informácie k sobotným pretekom

0
1415

Sobota 25. mája nám už klope na dvere a Žarnovica sa pripravuje na svetové podujatie na plochej dráhe, ktoré privedie na náš štadión kvalitných pretekárov z pätnástich krajín. Medzi nimi bude aj domáci Martin Vaculík. V nasledujúcich riadkoch sa dozviete všetky podstatné informácie k pretekom.

Toto podujatie sa uskutočňuje aj vďaka finančnej podpore Ministerstva cestovného ruchu a športu a pod záštitou predsedu Banskobystrického samosprávneho kraja Ondreja Luntera. Hlavným partnerom je 3plogistics.

Štartovka:

 1. Luke Becker, USA
 2. Dimitri Bergé, Francúzsko
 3. Andrei Popa, Rumunsko
 4. Jevgenijs Kostigovs, Lotyšsko
 5. Václav Milík, Česká republika
 6. Antti Vuolas, Fínsko
 7. Matic Ivačič, Slovinsko
 8. Martin Vaculík, Slovensko
 9. Brady Kurz, Austrália
 10. Norick Blodorn, Nemecko
 11. Oliver Berntzon, Švédsko
 12. Robert Lambert, Veľká Británia
 13. Adam Bednář, Česká republika
 14. Anders Thomsen, Dánsko
 15. Andrij Karpov, Ukrajina
 16. Patryk Dudek, Poľsko
 17. Jakub Valkovič, Slovensko – náhradník
 18. Jan Jeníček, Česká republika – náhradník

Podujatie podporili

Takéto veľké podujatie sa samozrejme neobíde bez podpory zo strany inštitúcií a sponzorov. Záštitu nad podujatím prevzal predseda Banskobystrického samosprávneho kraja Ondrej Lunter. Hlavným sponzorom je 3plogistics. Preteky organizujeme aj vďaka finančnej podpore Ministerstva cestovného ruchu a športu Slovenskej republiky, Regiónu Gron, Slovenskej motocyklovej federácie. Podujatie podporili aj ďalšie firmy: Drevan – Ján Antošík, Kamenárstvo Bartfay, Michal Bien, Mirage prevádzka Žarnovica a Žiar nad Hronom, Obuv Blichár, Jaroslav Bogdáň – prenájom plošiny, Broart – reklamná agentúra, COOP Jednota, DARO – hotel a kamiónová preprava, Elektro Friebert, FUCHS, Dužina, IMPA Žiar nad Hronom, Mäsiarsky dvor Psiare, Partkettmann Žarnovica, Andrea Tour, Lekáreň v Kocke, Slovenská pošta, STK Pakavoz Žarnovica, Stavebná firma Šaliga, VŠEM, Kovohron Nová Baňa, Ľubomír Hajdoni, Indian Zvolen.

Podujatie podporili aj ďalší sponzori zakúpením si sponzorovanej jazdy: Autodielňa DUO ADOS, Garáže hodné madaily, Lekáreň Aqua, SG Security, Stavivá Garaj, Aquakor, Peter Cvanga izolácia striech, Kolkáreň SIMI, Martin a Martina Paučoví, Miroslav Suja, Majsniar architecture, Primátorka mesta Žarnovica Alena Kazimírová, Andrej Kováč Gipsy Fest, Michal Bien, Anton Kukla domáce potreby, Robo a Rado Káčerovci, Šport pub Miroslav Takáč.

Delegovaní činovníci

Žarnovické preteky síce organizuje Speedway Club Žarnovica pod hlavičkou Slovenskej motocyklovej federácie a Svetovej motocyklovej federácie (FIM), no preteky v konkrétny deň budú pod dohľadom delegovaných činovníkov z FIM. Tým hlavným bude rozhodca z Poľska Artur Kuśmierz a predseda Jury Mikael Karlsson zo Švédska. V ďalších funkciách budú: Ing. Jakub Zliechovec – delegát za SMF, technický komisár Ing. Jozef Rolinec, riaditeľom pretekov bude Krzysztof Cap a enviromentálnou komisárkou Ing. Zuzana Zliechovcová.

Časový harmonogram

V samotný deň pretekov je časový plán nasledujúci:

9.00 – otvorenie brán štadióna, suvenírov a pokladní pre fanúšikov (smer od Motela)

10.00 – otvorenie pokladne od Jednoty

10.00 – tréning (vstup so vstupenkou na preteky)

14.00 – slávnostný začiatok pretekov nástupom jazdcov pred hlavnú tribúnu

16.30 – predpokladaný koniec pretekov, dekorácia víťazov

Parkovanie

Parkovanie áut fanúšikov je zabezpečené na viacerých miestach. Do 13.00 hod., respektíve do zaplnenia miesta je možné parkovať zadarmo v areáli štadióna. Vstup s autom je možný po zakúpení vstupeniek smerom od Motela. Odchod po pretekoch bude možný z druhej strany od Jednoty. Parkovať bude možné aj na parkoviskách okolo Motela a z druhej strany štadióna popri plote smer od Jednoty.

Vstupné

Predpredaj vstupeniek prebieha na www.predpredaj.sk do piatku 19.00 hod. Zároveň bude možné kúpiť si vstupenky priamo v Žarnovici piatok o 18.45 hod. na podujatí Hudba v parku (v kultúrnom dome) a následne už v deň pretekov na štadióne.

Vstupenky, ktoré si fanúšikovia kúpili v predpredaji, si budú vymieňať v stánku zvlášť označenom ako Výmena vstupeniek – predpredaj. Ten bude ako prvý pri vstupe na štadión smer od Motela. Inak budú vstupenky k dispozícii v pokladniach a v predaji od 9.00 (od Motela) a od 10.00 (od Jednoty). Vstupeniek je dostatok. 

Vstupné:

Deti do 10 rokov a bývalí jazdci (ovál a nová tribúna) – 0 eur

Dôchodcovia, ZŤP, študenti od 10 – 18 rokov (ovál a nová tribúna) – 10 eur

Dospelí (voľné sedenie nová tribúna a ovál) – 15 eur

Hlavná tribúna (miestenky bez zliav) – 25 eur

Program/Bulletin – 4 eurá

Suveníry

Na tak dôležité a významné preteky aké nás v sobotu čakajú, pripravil SC Žarnovica pre fanúšikov veľa suvenírov, pamiatok. Kúpiť si budú môcť tričká, šiltovky, hrnčeky, DVD zo žarnovických pretekov, magnetky, nálepky, kľúčenky a ďalšie veci.

Predchádzajúci článokSC Dynamax Žarnovica zvíťazil v Pardubiciach
Ďalší článokPlochodrážne hviezdy si v Žarnovici nič nedarovali
mm
Predseda Speedway Clubu, dlhodobý autor článkov zo sveta plochej dráhy.