SC Dynamax Žarnovica zvíťazil v Pardubiciach

0
389

Druhé kolo českej Extraligy pokračovalo v stredu v Pardubiciach. Žarnovický tím pod hlavičkou SC Dynamax išiel do pretekov ako jeden z hlavných favoritov na víťazstvo, čo aj nakoniec potvrdil. V zostave nechýbal Martin Vaculík, či majster sveta z roku 2021.

Marián Šebian mal v zostave pre pardubickú Extraligu identických jazdcov, ako tomu bolo v prvom kole v Prahe. Tam nášmu tímu vyrvali víťazstvo z rúk Pardubice, naopak na ich domácej dráhe im to náš tím dokonale vrátil.

„Perfektné preteky. Roky som už také pekné preteky nevidel,“ začal telefonát manažér SC Dynamax Žarnovica Marián Šebian. „Krásne jazdy, stále sa v nich predbiehalo, bolo veľa súbojov. Naši dobre zabrali. Martin Vaculík išiel výborne bez chýb. V spoločnej jazde s Andžejsom Lebedevsom vrátil Lotyšovi predbehnutie z Prahy. Do posledného kola si počkal za ním a v poslednej zákrute to zlomil a vnútrajškom ho predbehol. Artjom Laguta bol zase rýchly ako raketa. Tomu bolo jedno z akej dráhy išiel. V jednej jazde ho síce porazil Lebedevs, lebo Artjom si myslel, že ešte pôjde lajna, no už išiel skôr vonkajšok. Na ďalšiu jazdu však doladili v depe a jazdil ako raketa popri nafukovačkách. Výborne zajazdil Jakub Valkovič. Mal v boxoch pomocníka Martina Gavendu, ktorý mu radil nastavenia, tiež radil aj Martin Vaculík. A to mu pomohlo. Vo svojej druhej jazde jazdil tri kolá na druhom mieste pred Jakubom Jamrógom a Václavom Milíkom. Držal sa, odrážal ich ataky. Trochu mu pomohlo, že aj oni medzi sebou bojovali. Potom ho síce predbehol Jamróg, no Milíka udržal za sebou. Škoda jeho tretej jazdy. Jazdil na druhom mieste, ale odleteli mu zo spojky dva štifty a predbehli ho aj Jan Macek a Matouš Kameník. Potom, ale zase zabral a porazil v ďalšej jazde Eda Krčmářa a Jaroslava Vaníčka. V poslednej jazde už nebodoval, tam to bolo dosť silné. Sebastian Kossler mal v úvode trochu problémy. V pravej jazde nabehol do pásky a štartoval s 15-metrovým handicapom, to ho rozhodilo aj v ďalších jazdách. Potom však vo svojej poslednej jazde zabral. Zo štartu bol prvý, keď ho predbehol Vaníček, no ostatných udržal za sebou. Boli to mimoriadne dôležité dva body na víťazstvo. Celé preteky to bolo tesné,“ uzavrel rozhovor žarnovický extraligový manažér.

Ďalšie kolo Extraligy je na programe až na konci augusta v Slanom.

Výsledky:

  1. SC Dynamax Žarnovica 37 (Martin Vaculík 15, Artjom Laguta 14, Jakub Valkovič 5, Sebastian Kossler 3)
  2. AMK ZP Pardubice 34 (Andžejs Lebedevs 13, Váslav Milík 9, Matouš Kameník 7, Hynek Štichauer 5)
  3. AK Slaný 28 (Robert Chmiel 13, Jakub Jamróg 9, Eduard Krčmář 5, Bruno Belan 1)
  4. AK Markéta Praha 26 (Adam Bednář 13, Jan Kvěch 6, Jan Macek 4, Daniel Klíma 3, Jaroslav Vaníček 0)

Tabuľka:

  1. AMK ZP Pardubice 7 (73)
  2. SC Dynamax Žarnovica 7 (71)
  3. AK Slaný 4 (54)
  4. AK Markéta Praha 2 (46)

Porada medzi Martinom Vaculíkom, Jakubom Valkovičom a Martinom Gavendom

„Energeťák“ ku vstupenke. O to sa postaral Dynamax. Na foto Ľuboš Šmodrk.

Na nástupe

Predchádzajúci článokPlochodrážny svet a Európa v Žarnovici
Ďalší článokKompletné informácie k sobotným pretekom
mm
Predseda Speedway Clubu, dlhodobý autor článkov zo sveta plochej dráhy.