Malilla miešala kartami aj s pričinením Martina Vaculíka

0
454

Včera pokračoval seriál Grand Prix na plochej dráhe ďalším kolom, tentoraz vo švédskej Malille. GP Škandinávie ponúkla zaujímavé plochodrážne divadlo, v ktorom nechýbalo nič, čo môže plochá dráha ponúknuť. Dážď, ťažká dráha, pády, napätie, poriadna dávka adrenalínu a bodové straty najlepších, či prebudenie „zatratených“, to je charakteristika sobotného večera v Malille.

Dážď natiahol úvod pretekov o rovných 100 minút. Viacerí pretekári dokonca odmietali štartovať na dráhe, ktorá bola dosť poznačená vodou. Avšak po pokyne Phila Morrisa, riaditeľa seriálu Grand Prix, museli na motorky nasadnúť aj takí majstri ako Greg Hancock, či Nicki Pedersen, ktorým sa dráha veľmi nepáčila.

Preteky sa už tradične začali pre nášho reprezentanta Martina Vaculíka víťazne. Za sebou udržal nielen priebežne druhého v seriáli GP Lindgrena, ale aj ruskú raketu Sajfutdinova, či Holdera. Potom prišlo opäť tradične posledné miesto. V tretej jazde však Maťo zlomil svoju nepriaznivú bilanciu z tohtoročného seriálu GP a opäť vyhral. Vzápätí pridal druhé miesto aj na úkor vedúceho muža priebežného poradia Woffindena. Nula z jeho poslednej jazdy základnej časti mu našťastie semifinále nezobrala.

Slovenský reprezentant sa dostal do slovanského semifinále. V ňom síce neodštartoval najlepšie, no Poliaci Dudek a Janowski sa v cieli jazdy predsa pozerali na plecia nášho pretekára. Vyhral Slovinec Žagar. To už z prvého semifinále, kde doslova lietali iskry a pre pád bol vylúčený Zmarzlik, postúpil Lindgren a mnohými už odpisovaný Pedersen.

Finále ovládol jeho najstarší účastník, štyridsiatnik Nicki Pedersen, ktorý sa z víťazstva v GP tešil naposledy v roku 2015 a pre túto sezónu jazdí v seriáli iba vďaka celoročnej divokej karte, tak ako mimochodom aj náš Martin Vaculík, ktorý obsadil nakoniec štvrté miesto. Finálová jazda bez poľských pretekárov bola síce prekvapením, ale ukázala, že kvalitných jazdcov možno nájsť prakticky v každej plochodrážnej krajine. Druhý skončil Žagar pred Lindgrenom. Finálová účasť Maťa Vaculíka, prvá v tejto sezóne, ukázala, že sa náš pretekár sa dostáva do formy aj pre GP a treba ho opäť zaradiť medzi najlepších.

Výsledky:

1. Nicki Pedersen, Dánsko 15; 2. Matej Žagar, Slovinsko 16; 3. Fredrik Lindgren, Švédsko 13; 4. Martin Vaculík, Slovensko 10; 5. Bartosz Zmarzlik, Poľsko 14; 6. Maciej Janowski, Poľsko 11; 7. Patryk Dudek, Poľsko 10; 8. Tai Woffinden, Veľká Británia 10 ….

Priebežné poradie:

1. Tai Woffinden 91, 2. Fredrik Lindgren 74, 3. Maciej Janowski 70, 4. Bartosz Zmarzlik 69, 5. Emil Sajfutdinov 62, 6. Patryk Dudek 56, 7. Greg Hancock 56, 8. Artjom Laguta 53, … 15. Martin Vaculík 17

Predchádzajúci článokNádherné extraligové súboje zastavil iba dážď
Ďalší článokMichal Tomka sa dostal na stupne víťazov
mm
Predseda Speedway Clubu, dlhodobý autor článkov zo sveta plochej dráhy.