Máme zmenu v augustových pretekoch

0
1031

Kým prebiehajú prípravy na najbližších žarnovický plochodrážny víkend, ktorý začne už o desať dní a ktorý prinesie dvojicu kvalitných pretekov, Speedway Club Žarnovica rieši už aj preteky v auguste. Práve august prinesie zmeny v kalendári pretekov.

Najbližšie preteky, majstrovstvá Európy juniorov a Medzinárodné majstrovstvá Slovenska 30. a 31. júla sa odjazdia podľa predpokladov a aj ich propagácia beží naplno. Fanúšikovia, ktorí si nájdu cestu na žarnovický štadión si tak budú môcť užiť za plné priehrštie jázd po oba dni.

Zmena sa týka pretekov v auguste. Pôvodne tam figuroval plochodrážny víkend v sobotu a nedeľu 20. a 21. augusta, kedy sa tu malo odjazdiť najprv jedno z kôl MČR juniorov a na druhý deň Pohár priateľstva. Avšak pred istým časom bol SC Žarnovica kontaktovaný vedením českej plochej dráhy s tým, že po sérii zranení, či ukončení kariér, klesol počet českých juniorov na historické minimum a nebude tak možné zaplniť štartovnú listinu. Naplno sa tak ukázalo, že celosvetová kríza zasiahla aj do plochej dráhy a to nielen u nás v Žarnovici, ale aj v susedných Čechách a iných krajinách. Klub hľadal riešenie aj v organizácii Preboru Českej republiky, no aj tam by mohlo prísť do Žarnovice len minimum českých pretekárov. Veď aj u našich západných susedov zrušili, či preložili niekoľko pretekov kvôli nedostatku jazdcov. SC Žarnovica bol preto týmito okolnosťami donútený zrušiť MČR juniorov na našej dráhe. Termín 20. augusta však ostáva, keď naň presunie Pohár priateľstva, pôvodne plánovaný na nedeľu 21. augusta.

Kalendárové zmeny sa týkajú aj ďalších pretekov v Čechách, pričom najmä zatvorenie dráhy vo Svitavách sa týka aj Žarnovice, keďže sa tam mala jazdiť 1.liga. Tá sa pôjde nakoniec v Pardubiciach.

Kalendár pretekov SC Žarnovica, ktoré nás ešte čakajú:

30.7. – ME juniorov – semifinále

31.7. – Medzinárodné majstrovstvá Slovenska a Memoriál Ladislava Eliáša

20.8. – Pohár priateľstva

9.10. – 1.liga

Predchádzajúci článokUž o dva týždne nás čaká nabitý plochodrážny víkend
Ďalší článokPoznáme štartovnú listinu na žarnovické semifinále ME juniorov
mm
Predseda Speedway Clubu, dlhodobý autor článkov zo sveta plochej dráhy.