Poznáme štartovnú listinu na žarnovické semifinále ME juniorov

0
1104

V sobotu 30. júla bude žarnovická plochá dráha svedkom už druhého významného podujatia v tejto sezóne. Po majstrovstvách sveta – Kvalifikácii do GP, to bude tentoraz semifinále majstrovstiev Európy juniorov. Na štart sa postavia draví, talentovaní mladíci zo siedmych krajín.

Žarnovica bola vo svojej histórii už 32-krát svedkom pretekov majstrovstiev sveta, či Európy a Európskych pohárov. Tentoraz sa v rámci ME juniorov bude bojovať o päť postupových miesto do finále, ktoré sa uskutoční v septembri v maďarskom Nagyhalász. Jedno z trojice semifinálových kôl sa už odjazdilo v júni vo švédskej Vetlande, druhé je na programe v Plzni.

Na štarte pretekov uvidíme jazdcov do 19 rokov, pričom viacerí z nich sú už dnes známe „hviezdičky“, ktoré sú cenný artiklom v poľských ligách a s ktorými si tamojšie kluby spájajú svoju budúcnosť. Silná príde samozrejme poľská reprezentácia. Napríklad 18-ročný Jakub Krawczyk, ktorý v Extralige háji farby Ostrówa a popri tom hosťuje aj v druholigovom Opole, vyhral v júni tohto roka v tarnówskom finále Brazowy kask, o ktorý sa uchádzali tí najlepší poľskí plochodrážnici do 19 rokov. Krzysztof Sadurski skončil v spomínanom Brazowom kasku tretí a patrí medzi reprezentantov Krosna v poľskej 1.lige. Tretím poľským pretekárom, ktorý sa predstaví v Žarnovici je Kacper Grzelak, z Ostrówa. Spolu s Krawczykom sú oporami ostrówskeho tímu v súťaži U24 Extraliga, kde ich tímu patrí druhé miesto. Náhradníkom bude extraligový jazdec Leszna Damian Ratajczak. Zaujímavé mená posiela do Žarnovice aj Veľká Británia. Ide o 18-ročných mladíkov. Pokým Sam Hagon pochádza zo známej plochodrážnej rodiny, v ktorej je predstaviteľom už tretej generácie venujúcej sa tomuto športu, Nathan Ablitt je prvým tohto mena na plochej dráhe. Oboch však spájajú tituly majstrov Veľkej Británie v nižších kubatúrach (125 a 250 ccm). Tretím do partie je starší z bratskej dvojice McGurk menom Harry. Z Lotyšska prídu dvaja strieborní z minulotýždňových ME dvojíc do 19 rokov a to Nikita Kaulins a Maris Strelcov. Zo susednej Českej republiky to zase bude Matouš Kameník a Bruno Belan. Obaja už poznajú žarnovickú dráhu, pričom Bruno už v minulej sezóne vypomáhal v žarnovickom prvoligovom tíme. Predstavovať Slovincov Mirana Praznika a Anže Grmeka je v Žarnovici asi zbytočné. Obaja sú známi nielen svojim talentom, ale najmä bojovným dravým spôsobom svojej jazdy. Nemec Erik Bachhuber už v Žarnovici štartoval počas tohtoročnej Kvalifikácie do GP. V silnej konkurencii síce nezbieral body plným priehrštím, no ani neprehrával s vysokou stratou. O desať dní bude patriť určite medzi favoritov na postup. Max Troidl, pretekár Abensbergu, bol jedným z tých, ktorí sa dostali na extraligový kemp do Torune. O jeho talente svedčia aj úspechy z nižších kubatúr. Francúzske farby bude hájiť mladý pretekár z Morizes Tino Bouin.

Štartovná listina podľa čísiel:

1 Tino Bouin, Francúzsko

2 Jakub Krawczyk, Poľsko

3 Erik Bachhuber, Nemecko

4 Sam Hagon, Veľká Británia

5 Anže Grmek, Slovinsko

6 Finn Ole Schmietendorf, Nemecko

7 Krzysztof Sadurski, Poľsko

8 Nikita Kaulins, Lotyšsko

9 Matouš Kameník, Česká republika

10 Maris Strelcov, Lotyšsko

11 Harry McGurk, Veľká Británia

12 Maximilian Troidl, Nemecko

13 Nathan Ablitt, Veľká Británia

14 Bruno Belan, Česká republika

15 Kacper Grzelak, Poľsko

16 Miran Praznik, Slovinsko

Náhradník

17 Damian Ratajczak, Poľsko

Predchádzajúci článokMáme zmenu v augustových pretekoch
Ďalší článokO majstra Slovenska budú súperiť pretekári z mnohých krajín
mm
Predseda Speedway Clubu, dlhodobý autor článkov zo sveta plochej dráhy.