Michal Tomka je zranený

0
453

Počas včerajšej Extraligy v Kopřivnici, kde náš tím obsadil štvrté miesto, mal v poslednej jazde zle vyzerajúci pád žarnovický junior Michal Tomka. Kompletne zničená motorka, na ktorej ostal nedotknutý snáď len motor a karburátor, nie sú tým najhorším, čo si náš mladík odviezol domov.

Bezprostredne po páde sa Michal sťažoval na bolesti v pravom zápästí a v kolene. Nakoniec po vyšetrení ešte na dráhe neodišiel na sanitke, ale pešo do depa. Zdalo sa, že sa obišiel „iba“ s narazenými končatinami. Nakoniec však predsa len išiel na vyšetrenie ešte do Nového Jičína, kde mu rentgenový snímok odhalil zlomeninu v zápästí s nutnosťou operačného zásahu. Dnes ráno preto absolvoval vyšetrenia v Žiari nad Hronom, z ktorého ho poslali do Banskej Bystrice, kde po informácii, že ho budú operovať až o týždeň opäť smeroval do Žiaru a vďaka urgencii a pomoci zo strany primára MUDr. Ladislava Kukolíka bolo rozhodnuté, že bude operovaný buď už zajtra, alebo v pondelok v Žiari doktorom Trenčanom. 

Michalovi prajeme skoré uzdravenie, čo najmenej bolesti a návrat do plného zdravia bez komplikácií.

Predchádzajúci článokV Kopřivnici sme boli bez Martina Vaculíka a s dávkou smoly štvrtí
Ďalší článokŽarnovických plochodrážnikov čaká poriadna dávka pretekov
mm
Predseda Speedway Clubu, dlhodobý autor článkov zo sveta plochej dráhy.