Žarnovických plochodrážnikov čaká poriadna dávka pretekov

0
333

Stredajšou Extraligou v Kopřivnici začala séria početných pretekov našich mladých plochodrážnikov, ktorí budú štartovať vo Svitavách, Diedenbergene, Prahe, Pardubiciach a nakoniec 19. mája v Žarnovici. Situáciu najmä v ligových štartoch komplikuje choroba Davida Pacalaja a zranenie Michala Tomku.

V sobotu pokračuje tretím kolom 1.liga vo Svitavách. Marián Šebian nemal veľa na výber, keď po Davidovi musí oželieť aj Michala Tomku. Do Svitáv tak pôjde bez náhradníka s Jakubom Valkovičom, Jánom Mihálikom a Michalom Dankom. 

Zostavy: 

AMK ZP Pardubice (Patrik Mikel, Jaroslav Petrák, Daniel Šilhán, Martin Gavenda)

AK Markéta Praha (Jan Kvěch, Petr Chlupáč, Filip Hájek, Ondřej Smetana)

Walbo Railway Kopřivnice (Martin Málek, Michal Škurla, Jan Macek, Sindy Weber)

SC Žarnovica (Jakub Valkovič, Ján Mihálik, Michal Danko)

Na druhý deň štartuje Pohár priateľstva prvým stretnutím v ďalekom nemeckom Diedenbergene. Na dráhe, kde svoje kariéry začínali bratia Drymlovci, si budú sily merať ukrajinské Rivne, česká Praha, nemecký Diedenbergen a náš žarnovický tím. Priamo zo Svitáv tam zamieria dodávky s motorkami a jazdcami Jánom Mihálikom a Jakubom Valkovičom. Po niekoľkoročnej prestávke sa vo veste Žarnovice predstaví niekdajší náš kapitán Martin Málek, ktorému aj tentoraz pripadne rola kapitána tímu pre Pohár priateľstva, ktorú preberie po zranenom Michalovi Tomkovi. Namiesto chorého Davida Pacalaja, ktorému sa zdravotný stav stále nezlepšuje a antibiotiká má predpísané minimálne do nedele, nastúpi vypožičaný Michal Škurla z Prahy. 

Zostavy:

DMV White Tigers Diedenbergen (Max Dilger, Marius Hillebrand, Julian Bielmeier, Dustin Schultz, Marc Leon Tebbe)

SC Rivne (Andrij Kobrin, Nazar Fedorčuk, Andrij Rozaljuk, Marko Levišin)

AK Markéta Praha (Filip Hájek, Petr Chlupáč, Jan Kvěch, Daniel Klíma)

SC Žarnovica (Jakub Valkovič, Ján Mihálik, Martin Málek, Michal Škurla)

V utorok čaká na našich pretekárov štart v druhom kole MČR juniorov v Prahe. Tu bude bojovať o body Jakub Valkovič, Ján Mihálik a snáď už aj David Pacalaj. Zo Žarnovice zamieri do Prahy aj Michal Danko, ktorý tak bude môcť opäť zbierať cenné skúsenosti medzi seberovnými.

V stredu bude tretím kolom pokračovať Extraliga, tentoraz v Pradubiciach. Kto tam pocestuje s trénerom zo Žarnovice ešte nie je rozhodnuté.

Všetko vyvrcholí v nedeľu 19. mája žarnovickým kolom Extraligy. Farby domáceho tímu bude reprezentovať aj Martin Vaculík.

Predchádzajúci článokMichal Tomka je zranený
Ďalší článokV Kvalifikácii do GP s Josefom Francom a Eduardom Krčmářom
mm
Predseda Speedway Clubu, dlhodobý autor článkov zo sveta plochej dráhy.