Na Grand Prix Challenge si Žarnovica bude musieť počkať

0
287

Neistá situácia, ktorá stále vládne svetu a to platí aj o športe, robí neplánované škrty cez plány organizátorov podujatí. ME vo futbale, Letná olympiáda, MS v hokeji, či vo svete plochej dráhy celá rada Grand Prix pretekov, sú preložené na ďalšie roky. K tomuto scenáru musel bohužiaľ pristúpiť aj Speedway Club Žarnovica s organizáciou GP Challenge.

Najvýznamnejšie podujatie v histórii slovenskej plochej dráhy, ktoré malo svoj termín na 11. júla a muselo byť odložené na neurčito, sa v tejto sezóne v Žarnovici neodjazdí. Speedway Club Žarnovica musel toto ťažké rozhodnutie urobiť už v júni, kedy poslal oficiálnu žiadosť na FIM, kde toto zdôvodnil epidemiologickými opatreniami na Slovensku a finančnou situáciou. Dnes FIM zverejnila, že po sérii rokovaní s rôznymi organizátormi sa dohodla s chorvátskym Goričanom, kde predsa len bezpečnostné opatrenia nie sú také prísne ako na Slovensku.

SC Žarnovica urobil všetko pre to, aby fanúšikovia uvideli tieto preteky na našej dráhe. Hľadali sa riešenia, celé mesiace sa sledovala situácia. Komunikácia medzi klubom, SMF a FIM prebiehala pravidelne každý týždeň. Uvažovalo sa aj nad náhradným termínom v septembri. Avšak po tom, čo vláda vyhlásila, že opatrenia, ktoré sú v súčasnosti ohľadne športových podujatí sa pravdepodobne tento rok už nezmenia, musel klub urobiť smutné rozhodnutie. Iné východisko bohužiaľ nebolo.

Organizácia Grand Prix Challenge je mimoriadne finančne náročná. Po tom, čo Mesto Žarnovica deklarovalo, že nie je isté, či tento rok vôbec niečo dá na plochú dráhu, Banskobystrický samosprávny kraj zastavil veškerú podporu podujatí, Úrad BB župana taktiež odstúpil od sľúbenej podpory podujatia, Ministerstvo školstva, vedy, výskumu a športu taktiež zrušilo rozdelenie financií na podujatia, ktoré prebehlo ešte za predošlého vedenia, odstúpili od podpory aj niektorí dlhoroční sponzori a v konečnom dôsledku aj obmedzenie návštevnosti fanúšikov na podujatí by cez výber vstupného neprinieslo taký obnos, ktorý je potrebný na organizáciu pretekov, klub nemohol rozhodnúť inak.

Teraz je v záujme SC Žarnovica, aby tieto preteky dostal na ďalšiu sezónu prípadne na sezónu 2022, pre čo urobí všetko čo je v jeho silách.

Predchádzajúci článokJán Daniel oslavuje okrúhle jubileum
Ďalší článokV Plzni sa najviac darilo Jakubovi Valkovičovi
mm
Predseda Speedway Clubu, dlhodobý autor článkov zo sveta plochej dráhy.