V Plzni sa najviac darilo Jakubovi Valkovičovi

0
620

V sobotu cestovala trojica pretekárov SC Žarnovica do Plzne, kde zasiahli do bojov v prvom kole Majstrovstiev Českej republiky juniorov. Nechýbalo veľa a Jakub Valkovič si mohol dať pekný meninový darček na stupňoch víťazov.

Úderom 15.00 hodiny sa začali boje na plzenskej dráhe. Neporazeným sa nakoniec ukázal pražský Petr Chlupáč, ktorý pred týždňom ukončil svoje pôsobenie v MČR na dlhej plochej dráhe v Mariánskych Lázňach pádom a prevezením do nemocnice. To mu však nezabránilo k dnešnému víťazstvu. Zo slovenských juniorov sa najviac darilo Jakubovi Valkovičovi, ktorý začal svoju poslednú sezónu v juniorskej kategórii. „Skončil som štvrtý,“ začal krátky telefonát po pretekoch náš pretekár. „Prehral som prakticky iba s tými, ktorí skončili na stupňoch víťazov. Škoda. Ale išlo sa mi teraz lepšie než naposledy. Dopasovali sme to. Aj s tými prstami po Nagyhalásze to nebolo také zlé. Dalo sa mi s tým ovládať spojku, aj keď ma zdvihlo, vyspojkoval som. Uvidíme ako to bude v ďalších kolách. Chcel by som skončiť v prvej trojke,“ netajil sa svojim cieľom Jakub. 

„Mal som osem bodov,“  začal v správe cez messenger Ján Mihálik. „Dráha bola super,“ nedal dopustiť na plzenskú dráhu, ktorá bola u niektorých jazdcov čiernou morou. „Mohlo byť aj viac bodov. V jednej z jázd som bol po štarte prvý, no potom ma v strede zákruty zdvihlo a predbehol ma jeden zo súperov. Začal som ho naháňať a vo výjazde zo zákruty som zadným kolesom chytil nafukovačku a mal som katapult z motorky a prišiel aj o tie dva body. Inak bolo všetko dobre,“ zhrnul svoje pôsobenie pretekár, ktorý onedlho oslávi svoje 20-te narodeniny. 

„Jeden pád, v ďalšej jazde pokazená motorka a potom som si zabudol zase pustiť palivo. Nemal som ani mechanika, skončil v nemocnici,“ opísal svoj „deň blbec“ posledný plochodáržny prírastok v SC Žarnovica Rastislav Cíferský v správe cez messenger.

Z pretekov sa ešte na začiatku týždňa ospravedlnil David Pacalaj, ktorý si lieči angínu.

Výsledky:

 1. Petr Chlupáč, Praha 15
 2. Daniel Klíma, Praha 14
 3. Kacper Pludra, Poľsko 13
 4. Jakub Valkovič, Žarnovica 12
 5. Pavel Kuchař, Praha 10
 6. Václav Kvěch, Plzeň 9
 7. Michal Baštecký, Praha 8
 8. Ján Mihálik, Žarnovica 8
 9. Jaroslav Vaníček, Praha 7
 10. Jan Hlačina, Pardubice 5
 11. Jakub Exler, Praha 5
 12. Jan Macek, Praha 4
 13. Vojtech Zamazal, Slaný 3
 14. František Klier, Divišov 3
 15. Rastislav Cíferský, Žarnovica 1
 16. Luboš Krejča, Praha 0
Predchádzajúci článokNa Grand Prix Challenge si Žarnovica bude musieť počkať
Ďalší článokPostup do európskeho juniorského finále prešiel okolo našich reprezentantov
mm
Predseda Speedway Clubu, dlhodobý autor článkov zo sveta plochej dráhy.