Na Plochodrážnom plese sa plesalo do rána

0
343

Sedem rokov organizuje Speedway Club Žarnovica okrem plochodrážnych podujatí, tréningov a ďalších akcií aj Plochodrážny ples. Táto pekná tradícia dokáže nielen spájať ľudí pri dobrej atmosfére, ale ukazuje, že plochodrážnici v Žarnovici sa vedia poriadne zabaviť.

Už 7. ročník Plochodrážneho plesu sa uskutočnil v sobotu 10. februára v reštaurácii Kabina. Okolo päťdesiat účastníkov spoločne s DJ Bocom dokázalo vytvoriť skvelú náladu, ktorá panovala počas celého večera a noci. Svedčí o tom aj to, že sa tancovalo do rána 5. hodiny.

Ples začal niečo po 19.00 hodine príhovorom a prípitkom predsedu klubu Mgr. Martin Búriho. Už tradične po úvodnom tanečnom kole nasledovala chutná večera a potom ďalšie a ďalšie tanečné kolá. O polnoci bol dodržaný zvyk, keď sa štartovala plochodrážna motorka, ktorá nebýva na plochodrážnom plese iba na okrasu. Nádherný zvuk s typickou vôňou rozbúšili srdcia všetkých prítomných. Nechýbali pri tom ani poznámky typu: „Už aby bola sezóna.“ Okolo polnoci sa na dvakrát losovala aj tombola, v ktorej mohli účastníci vyhrať okolo tridsať zaujímavých cien, ktoré venovali sponzori, klub, ale aj niektorí členovia SC. Ako posledná bola losovaná na podnet viacerých zúčastnených samotná plochodrážna motorka, ktorú mohol víťaz získať na jeden mesiac. Vyhral ju otec Jakuba Valkoviča, Štefan, ktorý ju paradoxne týždeň predtým priniesol do klubu pre začínajúcich adeptov na plochodrážne remeslo :-). O tom, že ples patril medzi úspešné svedčí aj fakt, že takmer počas každého tanečného kola najmä po polnoci boli na parkete takmer všetci účastníci a pri stoloch sedeli dvaja – traja ľudia.

Veríme, že tradíciu plochodrážnych plesov udržíme aj do ďalších rokov, veď dobrá nálada a zábava je garanciou spokojnosti účastníkov a záväzkom do budúcnosti.

Takmer všetci na parkete

Predchádzajúci článokDopravná škola vo Zvolene hostila Martina Vaculíka
Ďalší článokZomrel Jan Holub najstarší
mm
Predseda Speedway Clubu, dlhodobý autor článkov zo sveta plochej dráhy.