Plochá dráha zavítala opäť do Bratislavy

0
869

Na začiatku motoristickej sezóny sa každoročne zbiehajú tisíce až desaťtisíce fanúšikov motocyklov do bratislavskej Incheby, aby sa zúčastnili medzinárodnej výstavy Motocykel. Medzi 40 vystavovateľmi ani tentoraz nechýbal stánok Slovenskej motocyklovej federácie a v ňom žarnovická plochá dráha.

800 motocyklov mohlo vidieť množstvo fanúšikov, ktorí navštívali od štvrtku do nedele 7. až 10. marca bratislavskú Inchebu. Po rokoch sa opäť vrátili celé davy ľudí, ktorí najmä v sobotu doslova naplnili výstavište, kde haly praskali vo švíkoch.

Speedway Club Žarnovica nemohol na tejto akcii chýbať, veď vďaka SMF je jej súčasťou už od svojho vzniku. Pravidelne má vyhradené svoje miesto v stánku SMF s plochodrážnym špeciálom a množstvom propagačných materiálov. Aj tentoraz sem cestovala posádka klubovej Caravelle so šiestimi ľuďmi na palube, ktorí potom oslovovali množstvo návštevníkov a pozývali ich na preteky do Žarnovice. Bolo rozadných okolo 1 500 letákov s informáciami o žarnovickej plochej dráhe, stovky plagátov a kalendárov. V dopoludňajších hodinách bol v stánku aj Martin Vaculík, ktorý sa potom ukázal aj na pódiu, kde ho poriadne vyspovedal Alex Štefuca a kde rozdal množstvo podpisov. Jeho podpisové karty sa v plochodrážnom stánku minuli behom hodiny (cca 200 ks).

Vďaka snahe členov SC Žarnovica boli oslovení noví potenciálni fanúšikovia, mnohí prisľúbili účasť, mnohí sa zaujímali o vystavenú motorku, fotili sa pri nej, pýtali sa mnohé otázky a podobne. Našli sa tu samozrejme aj fanúšikovia, ktorí pravidelne chodia na plochú dráhu. Nadviazali sa nové známosti, upevnili staré priateľstvá…..a skoro minuli hlasivky. No stálo to za to. Po ôsmych hodinách nepretržitej práce sa mohla posádka Caravelly otočiť na spiatočnú cestu do Žarnovice.

Predchádzajúci článokDotĺklo srdce nášho trénera Janka Daniela
Ďalší článokNa štartovnej listine prvých pretekov sa pracuje
mm
Predseda Speedway Clubu, dlhodobý autor článkov zo sveta plochej dráhy.