Naša mládež trénovala v zahraničí a aj na žarnovickej dráhe

0
907

Sobota 17. septembra priniesla pre našich mladých plochodrážnikov a ich mechanikov trochu netradičný tréningový deň. Cestovalo sa totiž k našim priateľom do Březolup a potom sa pracovalo v dielni v Žarnovici a „odjazdili sa“ ešte netradičné preteky.

V sobotu v skorých ranných hodinách sa pred žarnovickým depom stretli členovia Speedway Academy spolu s trénerom Krzysztofom Capom. Ich cieľ boli moravské Březolupy. Najbližší plochodrážny ovál, vzdialený iba 134 kilometrov, zažil prvý tréning našich mladíkov, ku ktorým sa pridali ešte nováčikovia z Kopřivnice. O 9.00 hodine sa začalo jazdiť a skončilo o 11.30 hod. krásnym štartom Lukáša Bartoša.

Ráno sme mali stretnutie o 5.00 v Žarnovici pri depe. Naložili sme motorky a všetko pripravili. Do Březolup išli jazdiť Jarko a Anka Hajkovci, Filip Kasan a Lukáš Bartoš. Mechanikov im robili Matej Benko, Dominik „Dubák“ Kasan a Tomáš Baniari. Bol to výborný tréning. Som rád, že si rýchlo zvykli na inú dráhu, než máme tu v Žarnovici. Prekvapili ma Hajkovci. Jarko ten išiel poriadne rýchlo na 125-ke. Mali by sme mu zohnať 250-tku. Filip išiel tiež pekne, robil rýchle postupy. Lukášovi to tiež išlo. Skúšali sme štarty a Lukáš išiel perfektne. Akurát jeho posledný štart ukončil tréning. Už sme chceli končiť a ešte sme dávali štarty. Riadne odštartoval pekne ho zdvihlo…a prehodilo. Nič sa ale nestalo. Aj Filip mal jedno pošmyknutie. Akurát ma mrzelo, že sme trochu zabudli na Andreja (Filipov Kasanov otec), ktorý robil na vzdialenejšej zákrute vlajkára a stál tam celý čas a dobre premrzol 🙂 Inak všetko v pohode,“ opísal priebeh tréningu Krzysztof.

Po návrate do Žarnovice v popoludňajších hodinách pokračovalo školenie adeptov v dielni, kde si spoločne umývali, čistili a pripravovali motorky. Na záver, keď už bolo podvečer všetko hotové, skrsla u Krzysztofa myšlienka dať si netradičné preteky. Matej, Filip a Dominik vyfasovali nenaštartované motorky, ktoré mali v behu tlačiť tri kolá po dráhe. „Bola sranda. Odštartoval som ich. Po prvom kole už mali dosť, ale snažili sa. Vyhral Matej. Filip nedošiel do cieľa,“ smial sa Krzysztof. „V zime musíme popracovať na kondičke,“ uzavrel.

Speedway Academy tak mala sobotu nielen plnú jazdenia, práce okolo motoriek, či cestovania, ale aj zábavy a srandy.

Predchádzajúci článokRasťo Cíferský podstúpil operáciu
Ďalší článokBanskobystrický samosprávny kraj pomáha plochej dráhe
mm
Predseda Speedway Clubu, dlhodobý autor článkov zo sveta plochej dráhy.