Prvé prihlášky na druhé najvýznamnejšie podujatie žarnovickej sezóny

0
502

Plochodrážny víkend, ktorý pripravuje SC Žarnovica na sobotu a nedeľu 7. a 8. júla sa pomaly blíži. Slovenskí fanúšikovia sa môžu tešiť na poriadnu dávku súbojov plochodrážnej mládeže, nielen na slovensko-českej úrovni, ale aj tej európskej. Bude určite zaujímavé sledovať súboje dravej mladosti a možno budúcich majstrov sveta a Európy. Že pôjde najmä v prípade Európskeho pohára dvojíc do 19 rokov o kvalitné obsadenie, svedčí aj nasadenie krajín a prvé prihlášky, ktoré dorazili do Žarnovice.

Pretekári z krajín ako Švédsko, Dánsko, Poľsko, Lotyšsko, Nemecko, Česká republika a domáce Slovensko sľubujú zaujímavé a kvalitné preteky. Ako prví poslali do Žarnovice prihlášku Švédi. Samozrejme v nej nechýba to najlepšie čo švédska plochá dráha môže v tejto vekovej kategórii ponúknuť.

Jedným z najväčších mien a ozdobou štartovnej listiny by mal byť majster Švédska juniorov z minulého roku Alexander Woentin. Ide o pretekára, ktorý onedlho oslávi osemnáste narodeniny, ale jeho titul v juniorskom šampionáte v jednej z bášt svetovej plochej dráhy, ktorý dosiahol iba ako 16-ročný, svedčí o veľkom talente tohto plochodrážnika, odchovanca klubu z Vetlandy. Vlani sa ako najmladší účastník prebojoval do svetového finále juniorov. Na prestížnej Zlatej stuhe v Pardubiciach obsadil vynikajúce piate miesto.

Druhý zo švédskej dvojice nie je až taký známy, no meno William Björling pre fanúšikov, ktorí sledujú dianie aj v šampionátoch nižších kubatúr mladých plochodrážnych nádejí, nie je až takou neznámou. Ide o osemnásťročného pretekára, ktorý patril v kategóriách 125 ccm a 250 ccm medzi európsku špičku. Teraz sa svoje úspechy snaží pretaviť do dobrých výkonov na klasickej plochej dráhe.

Alexander Woentin (zdroj – facebook)

Predchádzajúci článokRozbahnená dráha a súperi boli nad sily torza žarnovického tímu
Ďalší článokPardubický Prebor absolvovala trojica našich pretekárov
mm
Predseda Speedway Clubu, dlhodobý autor článkov zo sveta plochej dráhy.