Poznáme prvé mená v štartovke Kvalifikácie Grand Prix!

0
953

Dnes prišla do Speedway Clubu Žarnovica správa z Českej republiky o obsadení dvoch miest reprezentantov tejto krajiny v pretekoch Kvalifikácie do Grand Prix 11. júna 2022. Fanúšikovia sa môžu tešiť na to najlepšie, čo naši západní susedia ponúkajú.

Písať pre slovenského fanúšika niečo o Janovi Kvěchovi, či Eduardovi Krčmářovi, je ako opakovať obohranú platňu. Výsledky oboch pretekárov hovoria samé za seba. Veď síce prvý menovaný je ešte len v juniorskom veku, ale na svojom konte má okrem domácich juniorských titulov aj dva Európske poháre do 19 rokov, ktoré vyhral práve v Žarnovici v rokoch 2019 a 2020. Ide o pretekára, ktorý dokáže robiť šou pre divákov a jeho jazda nikdy nie je nudná. Je to super správa, že ho uvidíme aj 11. júna.

Aj Eduard Krčmář dokáže na divákov pôsobiť okulahodiacou jazdou. Eda je 26-ročný pretekár zo Slaného, ktorý má za sebou niekoľko dobrých výsledkov, z ktorých treba spomenúť vicemajstrovský titul v ME juniorov 2016, niekoľko českých juniorských titulov, víťazstvo na prestížnej Zlatej stuhe 2017. Vo výbornej forme sa ukazuje aj v tejto sezóne, či v Poľsku, alebo na domácich pretekoch v Čechách, keď 15.4. v prvých finálových pretekoch MČR jednotlivcov obsadil tretie miesto za Václavom Milíkom a práve Janom Kvěchom. Veľmi dobre si počínal aj počas žarnovického sústredenia a tréningových pretekov 13. marca, ktoré bez straty bodu vyhral.

1 Veľká Británia

2 Švédsko

3 Veľká Británia

4 Slovinsko

5 Dánsko

6 Taliansko

7 USA

8 Jan Kvěch, Česká republika

9 Nemecko

10 Lotyšsko

11 Švédsko

12 Eduard Krčmář, Česká republika

13 Martin Vaculík, Slovensko

14 Fínsko

15 USA

16 Francúzsko

Náhradníci

17 Slovensko

18 Slovensko

Eduard Krčmář (vpravo) v akcii v Žarnovici 13.3.2022
Predchádzajúci článokPlochodrážne hviezdy uvidíme v Žarnovici už o necelé dva mesiace
Ďalší článokV Žarnovici uvidíme dvojnásobného majstra Švédska
mm
Predseda Speedway Clubu, dlhodobý autor článkov zo sveta plochej dráhy.