Poznáme žarnovický kalendár Martina Vaculíka

0
1499

Pred dvomi týždňami prebehol rozhovor medzi SC Žarnovica a Martinom Vaculíkom okrem iného aj o jeho štartoch na žarnovických pretekoch a plánoch do sezóny 2022. Rozprávalo sa aj o ďalších akciách, či o práci s mládežou a s ostatnými pretekármi SC Žarnovica. Fanúšikov, ale asi najviac zaujíma, na ktorých pretekoch uvidia Maťa v Žarnovici.

Počas rozhovoru s Maťom sa samozrejme pracovalo s jeho kalendárom, ktorý mu vypĺňajú predovšetkým štarty v Poľskej Extralige a v seriáli Grand Prix. Zahrnúť sa tam museli aj predpokladané tréningy v Poľsku pred domácimi stretnutiami jeho tímu z Gorzówa a logistika okolo Grand Prix.

„Na Maťa“ môžu prísť fanúšikovia do Žarnovice už 11.júna 2022. Budú to Majstrovstvá sveta – Kvalifikácia do Grand Prix. Maťo začne cestu do seriálu Grand Prix 2023 nielen štartom v tom tohtoročnom, ale aj v kvalifikácii. Bude sa snažiť postúpiť zo Žarnovice do škótskeho Glasgowa, kde v Grand Prix Challenge pôjde o všetko, predovšetkým o tri miesta do GP 2023. No ľahké to nebude mať ani v Žarnovici. V predbežnom nasadení sa mu to bude snažiť prekaziť ďalších 15 súperov až z dvanástich krajín.

Potešujúcou správou je, že Maťo bude na štarte aj Medzinárodných majstrovstiev Slovenska v nedeľu 31. júla. Na svojom konte má už tri tituly a bude sa snažiť porušiť nepísané pravidlo, že v tomto šampionáte vyhráva iba v nepárnych rokoch. Jeho štart však zároveň dáva organizátorom povinnosť zohnať mu nejakých súperov, čo pre jeho kaliber nie je nič ľahké.

Do tretice by sa mal Martin Vaculík predstaviť v Žarnovici prekvapujúco aj počas 1.ligy na záver sezóny 9. októbra. Pôjde hlavne o to, aby si udržal formu na posledné preteky GP v ďalekej Austrálii.

Kvôli termínovým kolíziám a nabitému kalendáru tak Maťo nebude štartovať na MACEC Cupe 29. mája, ani v Pohári Priateľstva v auguste, či na Zlatej prilbe SNP tiež v auguste.

Za to však sľúbil svoju účasť aj na ďalších akciách, ktoré Speedway Club Žarnovica pripravuje na leto a o ktorých budeme informovať neskôr.

Predchádzajúci článokŽarnovickí plochodrážnici sa pripravujú na sezónu
Ďalší článokChceš byť plochodrážnikom alebo mechanikom?
mm
Predseda Speedway Clubu, dlhodobý autor článkov zo sveta plochej dráhy.