Speedway Club prezentoval plochú dráhu v bratislavskej Inchebe

0
659

Už niekoľko rokov býva v bratislavskej Inchebe organizovaný Medzinárodný veľtrh cestovného ruchu ITF Slovakiatour. Desaťtisíce návštevníkov počas niekoľkých dní môže vidieť ponuku vystavovateľov z celej Európy. V poslednom období sa tu prezentuje aj Región Gron, ktorého súčasťou je Žarnovica. A práve vďaka Regiónu Gron nechýbal na tohtoročnej výstave Speedway Club Žarnovica, ktorý prezentoval činnosť na jedinej plochej dráhe na Slovensku.

Výstava, ktorá začala vo štvrtok 23. januára, vrcholila počas víkendu. A práve v čase najväčšej návštevnosti tu nechýbali ani členovia Speedway Clubu Žarnovica. V piatok manželia Chmolovci spoločne s Heňou Pacalajovou od raňajších hodín až do večera rozdávali letáky, kalendáre a plagáty, oslovovali a pozývali návštevníkov aj do Žarnovice na plochú dráhu. Počas toho v pravidelných vstupoch moderátor oboznamoval okoloidúcich aj o podujatiach pripravovaných Speedway Clubom a záujemcovia o vedomostnú súťaž mohli medziiným vyhrať aj vstupenky na Grand Prix Challenge. To isté sa opakovalo aj v sobotu, kedy zase plochú dráhu reprezentoval plochodrážny začiatočník Branislav Pindroch a predseda SC Mgr. Martin Búri.

Výsledkom prezentácie bolo nielen množstvo rozdaných letákov a plagátov, či oslovených potenciálnych návštevníkov a turistov, ale aj zistenie, že väčšina oslovených nielen pozná čo to plochá dráha je, ale aj to, že jediná na Slovensku je práve v Žarnovici. Ešte niekoľko rokov dozadu to bolo úplne naopak. Aj tu sa ukazuje, že propagácia tohto nádherného športu a nášho mestečka je dôležitá a dostáva sa viac a viac do povedomia.

Predchádzajúci článokV Speedway Clube pribudol ďalší majiteľ FIM licencie
Ďalší článokOdišla ikona Březolupskej plochej dráhy
mm
Predseda Speedway Clubu, dlhodobý autor článkov zo sveta plochej dráhy.