Speedway Club Žarnovica plánuje sedem plochodrážnych podujatí

0
1278

Plochodrážny kalendár pre Žarnovicu je hotový. Slovenskí fanúšikovia sa môžu tešiť na plné priehrštie pretekov. Sezóna síce začne opäť trochu neskôr, no sedem pretekov by sa odjazdiť malo.

Kalendár SC Žarnovica plánoval zverejniť už pred Vianocami. Avšak zmeny v kalendári FIM Europe spôsobili zmeny aj v kalendári SC ešte pred dvomi dňami.

Začiatok sezóny 2022 plánuje klub až na konci mája. Je to z dôvodu neistoty ohľadne opatrení okolo šírenia COVID 19. Zámerom organizátora je nielen preteky zorganizovať, ale aj sprístupniť čo najväčšiemu množstvu fanúšikov. Ostáva dúfať, že v nedeľu 29. mája 2022 už toto všetko bude možné. Na vtedy je naplánované jedno z kôl MACEC Cupu, ktoré má byť zároveň akousi generálkou pred najvýznamnejším podujatím žarnovickej plochodrážnej sezóny – Kvalifikáciou do Grand Prix (majstrovstvá sveta).

Práve už 32. významné podujatie v histórii žarnovickej plochej dráhy sa uskutoční v sobotu 11. júna. Semifinálové kolo Kvalifikácie do Grand Prix, by malo na našu dráhu priviesť šestnásť jazdcov až z trinástich krajín. Dá sa predpokladať, že nebudú chýbať ani jazdci z aktuálnej Grand Prix. Minimálne jeden určite 😉

Sezóna 2022 bude pokračovať potom cez letné prázdniny, kedy zorganizuje klub až 4 podujatia. V sobotu 30. júla to bude ďalšie významné podujatie semifinále Majstrovstiev Európy juniorov a na druhý deň Medzinárodné majstrovstvá Slovenska, ktorých súčasťou už tradične bude 22. ročník Memoriálu Ladislava Eliáša.

Ďalšia dvojica pretekov je naplánovaná na sobotu a nedeľu 20. a 21. augusta. V sobotu to bude jedno z kôl Majstrovstiev ČR juniorov a na druhý deň stretnutie Pohára priateľstva.

Sezónu uzavrie podobne ako v sezóne 2021 posledné kolo českej 1.ligy v nedeľu 9. októbra.

Kalendár SC Žarnovica 2022

29.5. MACEC Cup

11.6. Kvalifikácia do GP – majstrovstvá sveta

30.7. Majstrovstvá Európy juniorov – semifinále

31.7. Medzinárodné majstrovstvá Slovenska a 22. Memoriál Ladislava Eliáša

20.8. MČR juniorov

21.8. Pohár priateľstva

9.10. 1.liga

Predchádzajúci článokPlochodrážna motorka vrčala pod Tatrami a aj pri Martine
Ďalší článokŽarnovické Majstrovstvá sveta 1985 vyhral starý šampión
mm
Predseda Speedway Clubu, dlhodobý autor článkov zo sveta plochej dráhy.