Štartovná listina 70 rokov plochej dráhy v Žarnovici

0
2703

Oslavy veľkého výročia žarnovickej plochej dráhy sa nezadržateľne blížia. Už o týždeň zažije každý, kto si nájde čas a cestu na žarnovický štadión, množstvo adrenalínom presýtených jázd aj s bohatým sprievodným programom.

Robiť štartovnú listinu voľných pretekov uprostred sezóny je mimoriadne náročné najmä po finančnej stránke. Jazdci z Grand Prix sú maximálne vyťažení, prípadne majú požiadavky, ktoré siahajú na niekoľkotisíc eur. Preto bolo cieľom organizátora pozvať do Žarnovice jazdcov, ktorí budú prezentovať vyrovnanú kvalitu.

Fanúšikovia sa môžu tešiť na jazdy v päticiach a na veľké finále v šestici na šesť kôl.

Hlavnou hviezdou nedeľného popoludnia bude bezpochyby domáci Martin Vaculík. Okrem neho sa predstaví ešte domáci Jakub Valkovič, ktorý pri stretnutiach 1.ligy potvrdil dobrú formu. Z Českej republiky prídu taktiež len tí najlepší, Jan Kvěch a Eduard Krčmář. Obaja poznajú naši dráhu a budú patriť medzi favoritov pretekov. Zo Severnej Moravy k nám pricestuje aj majster ČR juniorov spred dvoch rokov Jan Macek. Druhým náhradníkom bude pražský junior Michal Batšecký. Aj keď už pár rokov nejazdí v seriáli Grand Prix, stále predstavuje kvalitu na vysokej úrovni, čo potvrdilo aj jeho nasadenie do Svetového pohára vo švédskej reprezentácii. Reč je o Antonio Lindbäckovi, ktorý v roku 2018 štartoval v žarnovickom kole Kvalifikácie do GP a skončil druhý. Silnou zostavou pre Žarnovicu disponuje aj Poľsko. Robert Chmiel štartoval vlani na našej dráhe dvakrát a dvakrát zvíťazil. Na jar to bolo v MACEC Cupe a na sklonku leta na Zlatej prilbe SNP. Aj druhý potvrdený reprezentant Poľska vlani v Žarnovici víťazil. Ide o Jakuba Krawczyka, ktorý vyhral semifinále ME juniorov. Tretím Poliakom do partie bude 24-ročný Patryk Wojdylo, opora prvoligového poľského tímu z Rybnika, oddielový kolega Jana Kvěcha a tohtoročný majster Argentíny. Na štart sa postaví aj oddielový kolega Martina Vaculíka z Gorzówa Oskar Paluch.

Zo Slovinska pricestuje tohtoročný majster svojej krajiny a víťaz žarnovickej Zlatej prilby z roku 2019 Matic Ivačič. Z Ukrajiny zase pricestuje dravý Marko Levišin, ktorý si vlani pripísal triumf v prestížnom Memoriáli Luboša Tomíčka v Prahe. Doplní ho tohtoročný objav Nazar Parnickij. Na mieste náhradníka bude do pretekov pripravený nastúpiť Roman Kapustin. V pretekoch sa predstaví aj dvojica reprezentntov ďalekej Austrálie. Brayden McGuinness tu už dvakrát štartoval v roku 2021, pričom raz dokonca v zostave Žarnovice v stretnutí Pohára priateľstva. Zakaždým potvrdil svoje kvality. Michael West je ďalším z bohatej liahne austrálskych mladých plochodrážnych talentov. Upútal svojim výkonom na Prebore v Liberci, kde odvážne bojoval o víťazstvo okrem iných aj so skúseným Edom Krčmářom. Vo veľmi dobrom svetle sa v tejto sezóne ukazuje aj Rakúšan Sebastian Kossler, ktorý je aj členom žarnovického tímu pre 1.ligu a patrí medzi opory tímu z Lublinu v poľskej U24 Extralige. Zaujímavosťou bude určite štart 22-ročného Francúza Stevena Goreta, ktorý je pokračovateľom rodinnej plochodrážnej tradície a v roku 2021 bol finalistom majstrovstiev sveta juniorov. Veľa fanúšikov z Maďarska si tiež zaslúži mať svojho pretekára v žarnovických pretekoch. Voľba padla na osvedčeného Norberta Magosiho, ktorý v Žarnovici štartoval prvýkrát v roku 1996, kedy ešte niektorí z jeho súperov ani neboli na svete. Štartovku uzatvára ďalší veterán, dlhoročný kamarát Speedway Clubu Žarnovica Milen Manev z Bulharska.

Už pred pár dňami sme Vám priniesli v článku kompletnú štartovnú listinu sobotných pretekov Majstrovstiev Európy juniorov – semifinále. Tu ju nájdete: https://www.speedwayclub.sk/pozname-startovnu-listinu-zarnovickeho-semifinale-me-juniorov/

Predpredaj vstupeniek na nedeľné preteky je tu: https://predpredaj.zoznam.sk/sk/listky/70-rokov-plochej-drahy-v-zarnovici-2023-07-30/

Predchádzajúci článokPoznáme štartovnú listinu žarnovického semifinále ME juniorov
Ďalší článokKompletné informácie k plochodrážnemu víkendu
mm
Predseda Speedway Clubu, dlhodobý autor článkov zo sveta plochej dráhy.