Svetová motocyklová federácia podporila SC Žarnovica

0
452

Svetová motocyklová federácia (FIM), ktorej plochodrážnu komisiu vedie Talian Armando Castagna, každoročne podporuje dotáciami jednotlivé kluby, ktorých činnosť vedie aj k výchove mladých talentov. Podporuje aj zabezpečenie jednotlivých podujatí pod jej patronátom, či nákup techniky potrebnej k vyššej organizačnej kvalite podujatí. Svoje žiadosti na tieto výzvy posiela každoročne aj Slovenská motocyklová federácia.

Na poslednom zasadnutí riadiacej rady Slovenskej motocyklovej federácie (SMF), ktorej sa zúčastňujú okrem prezidenta SMF aj viceprezidenti za jednotlivé disciplíny, mal každý z nich možnosť podať požiadavky na dotáciu od FIM. Viceprezident za plochú dráhu Ing. Jakub Zliechovec podal dve požiadavky. Jednou bol príspevok na zakúpenie špeciálneho prístroja na meranie kvality metylalkoholu ako paliva do plochodrážnych motoriek a druhou bola žiadosť na finančnú podporu pre zakúpenie techniky – motocyklov pre začínajúcich pretekárov v Speedway Academy.

Pred pár dňami prišlo vyjadrenie k obom požiadavkám. Úspešná bola tá druhá, aj vďaka šéfovi svetovej plochej dráhy Armandovi Castagnovi, ktorý sa za ňu prihovoril. „FIM nám schválila dotáciu v hodnote 3 500 eur na nákup techniky – motocyklov do Speedway Academy. To je výborná správa. Chceli by sme kúpiť techniku pre začínajúcich jazdcov. Zároveň aj vďaka tomu budeme môcť rozbehnúť nábor na nových adeptov,“ neskrýval radosť z pozitívnej správy Ing. Jakub Zliechovec. SC Žarnovica tak pripraví na jar techniku, ktorá bude k dispozícii prípadným záujemcom o tréningy. Viac informácií o nábore prinesieme v aktuálnejšom čase.

????????????????????????????????????
Predchádzajúci článokGašpar Forgáč sa stále vracia do Žarnovice
Ďalší článokPlochá dráha je dlhoročnou súčasťou slovenského reprezentačného manažéra
mm
Predseda Speedway Clubu, dlhodobý autor článkov zo sveta plochej dráhy.