Už o tri týždne nás čaká bohatý plochodrážny víkend

0
4786

Žarnovická plochá dráha si pripomína v tomto roku veľké jubileum. 70 rokov je dosť už aj v ľudskom živote, nie to ešte v športovom. A práve toto výročie budeme v Žarnovici oslavovať 29. a hlavne 30. júla.

Speedway Club Žarnovica, ktorý rozbehol žarnovickú plochú dráhu v roku 2011 na plné obrátky, organizuje v sobotu 29. júla významné podujatie – Majstrovstvá Európy juniorov – semifinále. Na dráhe sa predstavia najmladšie a zároveň najväčšie nádeje plochej dráhy z celej Európy. Na druhý deň potom čaká Žarnovicu už spomínaná oslava jubilea. V tomto čase prebiehajú prípravy na podujatie a sprievodné akcie v plnom prúde. Spoluorganizátorom podujatia bude mesto Žarnovica. Dnes ešte nepoznáme štartovnú listinu, no už teraz vieme, že bude obsahovať meno historicky najlepšieho slovenského plochodrážnika – Martina Vaculíka. Tiež je predbežne sľúbený štart jedného z bývalých účastníkov Grand Prix, ktorého meno je veľmi dobre známe aj fanúšikom v Žarnovici. O tom, ale neskôr.

Fanúšikov budú čakať atraktívne jazdy v päticiach, či veľké finále na šesť kôl, ale aj vložené preteky na 125 ccm, kde by sa mala predstaviť až trojica domácich nádejí. K tomu treba pripočítať bohatý sprievodný program, ktorý sa tak trochu bude niesť v retro duchu, keďže si budeme pripomínať bohatú históriu tohto športu v našom meste. Tiež sa pripravuje aj výstava fotografií mapujúcich 70 rokov plochej dráhy. O ďalších sprievodných akciách budeme informovať postupne. Fanúšikovia sa už teraz majú na čo tešiť.

Čo asi každého zaujíma je vstupné. To bude na sobotu vo výške 10 eur celý areál a 5 eur zľavnené vstupenky. Vstupenky budú v predaji iba v deň pretekov.

Na nedeľné preteky bude vstupné 15 eur na hlavnú tribúnu (bez zliav), 10 eur na novú tribúnu a ovál a 7 eur zľavnené vstupenky (študenti, dôchodcovia). Na hlavnú tribúnu budú miestenky. Tu si možno zakúpiť vstupenky aj v predpredaji: https://predpredaj.zoznam.sk/sk/listky/70-rokov-plochej-drahy-v-zarnovici-2023-07-30

Predchádzajúci článokV Prahe sme už mali dvoch pretekárov v akcii
Ďalší článokNaši juniori štartovali v Liberci
mm
Predseda Speedway Clubu, dlhodobý autor článkov zo sveta plochej dráhy.