V Prahe sme už mali dvoch pretekárov v akcii

0
857

V predposlednom kole Majstrovstiev Českej republiky do 125 ccm v sobotu 24. mája sme mali v Prahe už dvoch zástupcov. K Filipovi Kasanovi sa pridal ďalší debutant zo Speedway Academy Jaroslav Hajko.

Je škoda, že šampionát MČR 125 ccm na klasickej plochej dráhe vlastne končí začiatkom leta, kedy majú práve deti prázdniny. Už pred mesiacom si úspešným debutom v Liberci prešiel prvý z našich najmladších adeptov v Speedway Academy 14-ročný Filip Kasan. Tentoraz v Prahe sme mali opäť o niečo početnejšie zastúpenie, keď si debutom prešiel aj 14-ročný Jaroslav Hajko.

„Ja som spokojný,“ zhodnotil ich účinkovanie tréner Ján Daniel. „Bolo vidieť, že majú stres a ešte chýbajú skúsenosti, no ale však na to sú dobré takéto preteky, aby si zvykli. Obaja začali druhými miestami. Jarko bol potom dvakrát tretí a raz spadol. Po štarte ho to trochu povláčilo a pritom sa zrazil s jedným súperom, tak bol vylúčený. Páčilo sa mi ale na ňom, že sa snažil predbiehať a bojovať a pekne vonkajškom. Filip ten bol po druhom mieste potom raz štvrtý a raz tretí. V poslednej jazde ho to pretočilo a padol cez hák. Udrel si hlavu a tak ho pre istotu poslali na kontrolu do nemocnice. Našťastie sa potvrdilo, že je v poriadku. Chlapci získali nové skúsenosti a som rád, že sa s nimi popasovali,“ uzavrel tréner.

V Prahe opäť vo výprave zo Žarnovice nechýbali ani mladí adepti na mechanikov, ktorí taktiež spoločne s mladými pretekármi zbierajú skúsenosti a učia sa. Najbližšie preteky čakajú na našich mládežníkov 8. júla opäť v Liberci.

Výsledky:

  1. Adam Nejezchleba, Liberec
  2. Karel Prúša, Slaný
  3. Petr Marek, Praha
  4. Julian Wronecki, Poľsko
  5. Andžejs Smulkevič, Lotyšsko
  6. Jaroslav Hajko, Žarnovica
  7. Štěpánka Nyklová, Slaný
  8. Filip Kasan, Žarnovica
  9. Marian Jirout, Pardubice
  10. Luboš Hromádka, Pardubice

Naše plochodrážne talenty. Zľava Jarko Hajko, Anička Hajková, Dominik Kasan a Filip Kasan

Predchádzajúci článokGorzów tentoraz nebol až taký prajný
Ďalší článokUž o tri týždne nás čaká bohatý plochodrážny víkend
mm
Predseda Speedway Clubu, dlhodobý autor článkov zo sveta plochej dráhy.