V Prahe a Pardubiciach náš tím stál na stupňoch víťazov

0
817

Druhým a tretím kolom pokračovala 1. liga u našich západných susedov vo štvrtok a piatok v Prahe a Pardubiciach. Žarnovický tím vedený dvojicou Marian Šebian a Ľuboš Šmondrk to zakaždým dotiahol na stupne víťazov.

Nešťastne sa začali pre náš tím preteky v Prahe. „Už v prvej jazde spadol Eda Krčmář, ktorý išiel za nás. Sanitka ho musela zaviesť do nemocnice na kontrolu. Nakoniec sa našťastie žiadna zlomenina alebo vážnejšie zranenie nepotvrdilo. Aj tak sme však museli ísť bez neho. Je to škoda, mohlo to byť aj lepšie. No aj napriek tomu ostatní bojovali a išli pekne. V poslednej jazde padol aj Kossler a sťažoval sa na boľavý chrbát, no uvidíme, či pôjde zajtra aj v Pardubiciach,“ v krátkosti zhodnotil v telefonáte večer po pretekoch Marián Šebian.

Výsledky:

  1. Kopřivnice 32 (Hynek Štichauer 12, Josef Franc 12, Jan Macek 8, Radek Bambuch NS)
  2. Krško 27 (Nick Škorja 17, Ricards Ansviesulis 9, Luka Omerzel 1)
  3. Žarnovica 25 (Jakub Valkovič 11, Sebastian Kossler 11, Bruno Belan 3, Eduard Krčmář 0)
  4. Praha 19 (Petr Chlupáč 10, Jaroslav Vaníček 6, Vojtěch Šachl 3)
  5. Pardubice 17 (Matouš Kameník 8, Jaroslav Petrák 6, Jan Jeníček 2, Jan Hlačina 1)

„Tentoraz to bolo zase o niečo lepšie. Chalani poriadne ťahali, som spokojný so všetkými. Najviac bodoval Kossler a potom aj Jakub. Ten si poradil aj s Josefom Francom a Hynkom Štichauerom. Išli super. Vyhrala Praha, my sme druhí a o tretie miesto išli Slovinci s Kopřivnicou“, uzavrel rozhovor o pardubickom kole 1. ligy žarnovický manažér.

Ostáva dúfať, že nášmu tímu sa bude podobne dariť aj v ostatných dvoch kolách, ktoré ich čakajú v Kopřivnici a na záver v októbri aj na žarnovickej dráhe.

Výsledky:

  1. Praha 34 (Daniel Klíma 15, Jaroslav Vaníček 8, Vojtěch Šachl 6, Petr Chlupáč 5)
  2. Žarnovica 27 (Sebastian Kossler 14, Jakub Valkovič 10, Bruno Belan 3)
  3. Krško 24+3 (Nick Škorja 13+3, Ricards Ansviesulis 10, Julian Kuny 1)
  4. Kopřivnice 24+F (Jan Macek 11+F, Hynek Štichauer 9, Josef Franc 4, Radek Bambuch NS)
  5. Pardubice 11 (Jaroslav Petrák 4, Matouš Kameník 3, Jan Jeníček 3, Jan Hlačina 1)
Predchádzajúci článokMalilla bola s príchuťou neslanou – nemastnou
Ďalší článokPoznáme štartovnú listinu žarnovického semifinále ME juniorov
mm
Predseda Speedway Clubu, dlhodobý autor článkov zo sveta plochej dráhy.