V sezóne 2020 pripravuje SC Žarnovica šesť pretekov

0
340

Sezóna 2020 má už pomaly svoje rysy a kalendáre sú poväčšine už hotové, respektíve čaká sa ešte na niektoré krajiny. Aj členovia Speedway Clubu Žarnovica absolvovali niekoľko rokovaní o ďalšej sezóne a na svete je kalendár podujatí, ktorý obsahuje šesť pretekov.

Svetová motocyklová federácia (FIM), Európska motocyklová federácia (FIME), či valné zhromaždenie SMF disciplíny plochá dráha a tiež zasadanie komisie plochej dráhy AČR, určili kalendár aj pre žarnovickú plochú dráhu. Vo všetkých rokovaniach sa aktívne zapájali aj členovia SC Žarnovica.

Žarnovická sezóna by mala začať trochu neskôr než si fanúšikovia zvykli. Z dôvodu rekonštrukcie tribún bol termín prvých pretekov určený na 9. a 10. mája 2020. V sobotu sa na našej dráhe predstavia všetci účastníci medzinárodnej ligy Pohára priateľstva a v nedeľu víkend vyvrcholí Medzinárodnými majstrovstvami Slovenska spojenými s jubilejným 20. ročníkom Memoriálu Ladislava Eliáša. 

Po plochodrážnom víkende príde opäť dlhšia prestávka a to z dôvodu príprav na najvýznamnejšie podujatie v histórii žarnovickej plochej dráhy – Grand Prix Challenge, ktoré sa uskutoční v sobotu 11. júla. Prípravy a propagácia budú mimoriadne náročné a ostáva dúfať, že klub to všetko zvládne.

Aj ďalšie podujatie bude vrcholového rázu. V nedeľu 16. augusta sa do Žarnovice dostavia najlepší pretekári do 19 rokov z celej Európy, ktorí si účasť musia vybojovať v dvoch semifinálových kolách. V Žarnovici sa totiž opäť pôjde o európsky titul najlepšieho plochodrážnika do 19 rokov.

Posledné dve podujatia budú opäť spojené do jedného víkendu. V sobotu 19. septembra budú domáci fanúšikovia svedkami stretnutia 1.ligy a na druhý deň, v nedeľu 20. septembra to budú preteky MČR juniorov, kde sa očakáva súboj domácich pretekárov o medailové umiestnenia.

Pôvodne mali byť zorganizované po niekoľkoročnej prestávke aj preteky veteránov, no tie boli nakoniec prepustené AMK PD Žarnovica, ktorého nový predseda Ing. Peter Štefánik na spoločných rokovaniach za účasti prezidenta SMF Petra Lazára v Bratislave a následne na valnom zhromaždení plochej dráhy v Žarnovici, prejavil chuť usporiadať okrem Zlatej prilby ešte jedno podujatie.

Kalendár SC Žarnovica 2020:

  • 9. mája – Pohár priateľstva (medzinárodná liga)
  • 10. mája – Medzinárodné majstrovstvá Slovenska a 20.Memoriál Ladislava Eliáša
  • 11. júla – Grand Prix Challenge (majstrovstvá sveta)
  • 16. augusta – Európsky pohár do 19 rokov – finále
  • 19. septembra – 1.liga
  • 20. septembra – MČR juniorov
Predchádzajúci článokVečer plochej dráhy priniesol veľa pozitívnych informácií
Ďalší článokSC Žarnovica nebude chýbať v ligových súťažiach
mm
Predseda Speedway Clubu, dlhodobý autor článkov zo sveta plochej dráhy.